Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zmiana trenera w Chojniczance. Zastąpił Krzysztofa Bredę

Tuż przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu II ligi trener Chojniczanki Chojnice Krzysztof Brede postanowił odejść do... ligowego rywala Podbeskidzia Bielsko-Biała. Zastąpił go Damian Nowak, ostatnio asystent Artura Skowronka w Zagłębiu Sosnowiec.
Trener Damian Nowak i dyrektor Damian Wróbel
Damian Nowak (z prawej), ostatnio asystent Artura Skowronka w Zagłębiu Sosnowiec, zastąpił trenera Krzysztofa Brede na stanowisku trenera drugoligowej Chojniczanki. Z lewej dyrektor sportowy Chojniczanki Damian Wróbel.

Autor: mkschojniczanka.pl

Trener Krzysztof Brede mimo ważnego kontraktu postanowił odejść z Chojniczanki i podjąć pracę u ligowego rywala. Brede związał się ze spadkowiczem I ligi Podbeskidziem Bielsko-Biała, zastępując Jarosława Skrobacza. Co ciekawe, podobnie było podczas pierwszej pracy trenera Brede w Chojniczance. Po sezonie 2017/2018, który był dotychczas najlepszym w historii klubu (trzecie miejsce w I lidze i gra w ćwierćfinale Pucharu Polski) Krzysztof Brede odszedł również do Podbeskidzia Bielsko-Biała i w drugim sezonie pracy świętował z tym klubem awans do Ekstraklasy. 

Chojniczanka Chojnice ma nowego trenera

- Życie często nas zaskakuje i musimy podejmować szybkie i odpowiednie decyzje. Ja podjąłem decyzję o odejściu z Chojniczanki i przejściu do innego klubu. Dziękuję wszystkim, którzy ze mną współpracowali i mnie wspierali!” - powiedział dla oficjalnej strony klubu Krzysztof Brede.

Zgodę na nagły „transfer” wyraził jednak zarząd klubu.

- Pomimo wcześniejszych deklaracji trenera o kontynuowaniu współpracy z Chojniczanką, otrzymał on propozycję przejścia do Podbeskidzia Bielsko-Biała, z której chciał skorzystać. Zarząd klubu wyraził zgodę na wcześniejsze zakończenie współpracy. W związku z ważnym do 2025 roku kontraktem klub otrzymał z tego tytułu gratyfikację finansową. Ze względu na zaistniałą sytuację start przygotowań do nowego sezonu 2 ligi został przesunięty na wtorek – poinformował Damian Wróbel, dyrektor sportowy MKS Chojniczanka Chojnice.

Bramkarz odszedł za trenerem

Z Chojniczanki odszedł również trener bramkarzy Paweł Rompa, który przeszedł z trenerem Krzysztofem Brede do Podbeskidzia Bielsko-Biała. Nowym szkoleniowcem drugoligowca z Chojnic został trener Damian Nowak, który w przeszłości pracował w Odrze Wodzisław i Zniczu Kłobuck oraz Zagłębiu II Sosnowiec. W dwóch ostatnich sezonach Nowak był asystentem Artura Skowronka w Zagłębiu Sosnowiec.

- Sytuacja z trenerem Brede wydarzyła się bardzo szybko, jednak moja praca polega na tym, aby być przygotowanym na różne scenariusze. Wybraliśmy trenera młodego, ale jest to trener, którego znam dobrze i była to dla mnie bardzo istotna sprawa. Czasu do rozpoczęcia rozgrywek jest naprawdę mało i liczy się każdy dzień — wiem dokładnie, czego mogę się spodziewać po pracy nowego trenera. Dziękuję zarządowi klubu, że zaakceptował moją propozycje, jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że odpowiedzialność za wyniki w dużej mierze spada na mnie. Jeśli wynik na koniec sezonu będzie niezadowalający, to przyjmę krytykę i nie będę się chował za plecami innych, a gdy zrealizujemy nasze cele i plany to… będę jednym z ostatnich, by odbierać „medale” – powiedział dla oficjalnej strony MKS Chojniczanka dyrektor sportowy Damian Wróbel.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama