Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Terenowa placówka Urzędu Morskiego udostępniona dla turystów

Placówka Urzędu Morskiego w Gdyni, zlokalizowana w Gdańsku Jelitkowie została udostępniona do zwiedzania, do 29 sierpnia. Można obejrzeć m.in. izbę muzealną z ciekawymi, unikatowymi eksponatami. Pracownicy Urzędu Morskiego ponadto opowiedzą o pracy nad ochroną wybrzeża, np. po co budowane są wydmy, dlaczego pracują pogłębiarki i na czym polega refulacja.
Urząd Morski w Gdyni
Budynek wygląda skromnie, wewnątrz można jednak zobaczyć interesujące zbiory

Autor: Urząd Morski w Gdyni

Jeśli ciekawią Cię tajniki ochrony polskiego wybrzeża to zapraszamy – odpowiemy na wszystkie pytania i uchylimy przed Tobą rąbka naszej codziennej pracy! - tak zaprasza Urząd Morski w Gdyni do bezpłatnego zwiedzania placówki terenowej mieszczącej się w Gdańsku Jelitkowie. Oficjalnie nazywa się ona "Obchód Ochrony Wybrzeża". 

W budynku znajduje się izba muzealna z eksponatami, będącymi świadkami historii ochrony brzegów morskich. Zwiedzanie trwa około 1 godziny, jest bezpłatne. Nie wymaga też wcześniejszego awizowania przybycia, łącznie z grupami zorganizowanymi. Urząd Morski zaprasza w każdy wtorek i czwartek tygodnia, na ul. Jantarową 7 (gwoli przypomnienia - Gdańsk Jelitkowo, na wysokości zejścia na plażę nr 63), do 29 sierpnia, od godziny 9 do 14. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gdynia: Marynarka Wojenna miała swoje święto. Zobacz zdjęcia! 

Co warte podkreślenia, na miejscu można zobaczyć nie tylko interesujące materiały w izbie muzealnej, istnieje również możliwość wyświetlenia unikalnych filmów, m.in. „Ochrona wybrzeża morskiego” z roku 1972 czy „Wydmy nadmorskie” z roku 1964.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama