Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kolejne oddziały w kociewskich szpitalach przekształcone w covidowe

Już nie tylko w Tczewie, ale i w Starogardzie Gdańskim dotychczasowe oddziały w szpitalach przekształcane są w covidowe. W piątek, 12 listopada jako pierwsza dotychczasową funkcję straciła tczewska pediatria, od 15 listopada – interna. Od środy, 17 listopada natomiast w miejsce dla chorych na COVID-19 zmienił się oddział wewnętrzny w Starogardzie Gdańskim. To reakcja na szybki wzrost liczby osób zakażonych koronawirusem.
(Fot. Bogdana Wachowska)

Szybko rosnąca liczba chorych na COVID-19 sprawiła, że ponownie kociewskie szpitale zmieniają się w covidowe. Na razie to po kilka oddziałów, ale to nie koniec.

Najwięcej oddziałów na Kociewiu zmieniło się w covidowe w Szpitalach Tczewskich. Pierwsza była pediatria. Trzy dni później to samo dotknęło internę, a w piątek, 19 listopada takie same przekształcenia dotyczyć będą oddziału rehabilitacji przy ul. 1 Maja.

Na razie w tczewskiej lecznicy do dyspozycji chorych na COVID-19 jest łącznie 70 łóżek:

  • z tego 25 na pediatrii, gdzie trafiają dzieci z tą chorobą
  • oraz 45 na oddziale wewnętrznym.

Potrzeb jest znacznie więcej – aktualnie wolnych jest tylko kilka łóżek covidowych. Od piątku, 19 listopada sytuację w szpitalu związaną z rosnącą liczbą zachorowań powinno poprawić przekształcenie kolejnych 60 łóżek z oddziału rehabilitacji.

Maciej Bieliński, prezes Szpitali Tczewskich przyznaje, że coraz więcej jest dzieci chorych na COVID-19. Trudna sytuacja w szpitalu na Polankach w Gdańsku sprawiła, że podjęto decyzję o przekształceniu tczewskiej pediatrii w oddział pediatryczny, ale jedynie dla chorych na COVID-19. Gdańska lecznica była już zapełniona i nie miała możliwości przyjmowania chorych nie-covidowych. Teraz dzieci z COVID-19 trafiają do Tczewa. I na tym oddziale jest jeszcze tylko kilka wolnych łóżek.

Normalnie działają ośrodek wczesnej interwencji przy ul. 1 Maja oraz fizjoterapia.

– Jeśli chodzi fizjoterapię, to jeszcze nie wiem, czy będzie nadal działała w takim zakresie, co dotychczas – wyjaśnia prezes Bieliński. – Raczej, jeśli już, to raczej szczątkowo. Cały czas próbujemy to zorganizować.

O zmianach w leczeniu informuje również Kociewskie Centrum Zdrowia.

Kociewskie Centrum Zdrowia informuje, że w związku z szybko rosnącą liczbą chorych zakażonych wirusem SARS-CoV-2 z dniem 17 listopada 2021 roku, decyzją Wojewody Pomorskiego, podjęta została decyzja o przekształceniu Oddziału Chorób Wewnętrznych w oddział leczenia pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2” – czytamy na stronie szpitala.

Oddział dysponuje 24 łóżkami dla chorych na COVID-19, w tym 4 respiratorowymi.

W tym tygodniu na oddział covidowy ma zostać przekształcony również oddział wewnętrzny szpitala w Malborku.

(Fot. Bogdana Wachowska)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama