Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Oszuści próbują podszyć się pod pracowników ośrodka pomocy społecznej

Nieznane osoby telefonują do mieszkańców Dzierzgonia, podszywając się pod pracowników ośrodka pomocy społecznej i próbując wyłudzić dane osobowe. Zarówno samorząd gminy jak i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ostrzegają przed takimi próbami oszustwa.
(fot. Canva | Zdjęcie ilustracyjne)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu poinformował, że nieznane jeszcze osoby podszywają się telefonicznie pod dyrektora lub pracowników MOPS i próbują wyłudzić od mieszkańców informacje wrażliwe. Okazją do przestępczej aktywności stało się składanie przez mieszkańców wniosków o tzw. dodatek osłonowy. Takie wnioski składa się w ośrodkach pomocy społecznej.

MOPS ostrzega i apeluje, by nie podawać telefonicznie żadnych informacji. Pracownicy MOPS nigdy nie dzwonią z prośbą o podanie takich danych, nie będą też odwiedzać mieszkańców w domach by rzekomo doprecyzować jakieś dane czy uzyskać jakiekolwiek podpisy. Wszystkie niejasności które pojawią się w związku z dodatkami osłonowymi, będą rozwiązywane w siedzibie ośrodka. 

O próbach połączeń telefonicznych lub odwiedzinach nieznanych ludzi podających się za pracowników MOPS trzeba niezwłocznie powiadamiać ośrodek oraz policję.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama