Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Słupsku budują trzy bloki z mieszkaniami komunalnymi

W Słupsku, przy ulicy Długiej i Płowieckiej, ruszyła budowa 57 mieszkań komunalnych. Mają być gotowe pod koniec 2023 roku. Nie zabraknie parkingów, w tym dla użytkowników o ograniczonej sprawności motorycznej, a także wiat rowerowych na jednoślady. Powstaną też place zabaw.
W Słupsku przy ul. Płowieckiej trwa budowa mieszkań komunalnych. Zamieszka tu 21 rodzin. Wkrótce powstaną dwa kolejne budynki (fot. Miasto Słupsk)

Mieszkania komunalne zostaną zlokalizowane w trzech budynkach. Dwa z nich staną przy skrzyżowaniu ulic Długiej oraz Płowieckiej i znajdzie się w nich łącznie 36 mieszkań – 14 w budynku A i 22 w budynku B. Natomiast jeden budynek zostanie zbudowany przy ul. Płowieckiej, gdzie zamieszka 21 rodzin. I właśnie przy tym ostatnim budynku trwają obecnie prace budowlane.

- Wszystkie mieszkania dzięki dźwigom osobowym przystosowane będą do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej lub z innymi dysfunkcjami. Wszystkie kondygnacje będą dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Budynki wyposażone będą również w instalację solarną wspomagającą instalację ciepłej wody z panelami solarnymi zamontowanymi na dachach. W kondygnacji podziemnej znajdą się skrytki lokatorskie oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze – informują w słupskim urzędzie.

Oczywiście nie zabraknie parkingów, w tym dla użytkowników o ograniczonej sprawności motorycznej, a także wiat rowerowych na jednoślady. Powstaną też place zabaw.

Mieszkania w części będą przeznaczone do realizacji programów polityki społecznej i przydzielone m.in. dla rodzin prowadzących rodzinny dom dziecka, osób opuszczających pieczę zastępczą czy też rodzin z osobami o znacznym stopniu niepełnosprawności, które nie mogące samodzielnie funkcjonować.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na listopad 2023 r. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 19,5 mln zł, z czego 15,5 mln zł pochodzi z Funduszu Dopłat w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama