Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Nowe kardiomonitory w UCK w Gdańsku pomogą leczyć uchodźców z Ukrainy

Do Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku zostały dostarczone kardiomonitory do monitorowania parametrów życiowych pacjenta o łącznej wartości ponad 50 tys. zł. Sprzęt, w ramach akcji pomocy jednostkom ochrony zdrowia przyjmujących uchodźców z Ukrainy, organizowanej przez WOŚP, podarowała firma Meden-Inmed z Koszalina.
Nowe kardiomonitory w UCK w Gdańsku pomogą leczyć uchodźców z Ukrainy
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

– Klinika w Gdańsku nie jest jedynym ośrodkiem, który został przez nas wyposażony. Ostatnio przekazaliśmy też m.in. zaawansowany aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej. Od samego początku konfliktu na Ukrainie staramy się, aby nasza pomoc była długofalowa i skuteczna – mówi Maciej Zinka, prezes Meden-Inmed.

Jak przyznają pracownicy szpitala w Gdańsku, takie wsparcie jest niezwykle potrzebne, ponieważ placówka obejmuje opieką dzieci chore, z podejrzeniem choroby nowotworowej, ale i pacjentów po zakończonym leczeniu.

– Tych pacjentów jest zawsze dużo, natomiast w chwili obecnej jest ich jeszcze więcej, dlatego że gościmy w naszych progach uchodźców z Ukrainy, którzy szukają tutaj schronienia i przede wszystkim dalszego leczenia schorzeń nowotworowych – informuje dr hab. n. med. Ninela Irga-Jaworska, lekarz kierujący kliniką.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa