Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Remont zmienił oblicze Kliniki Ortopedii w gdańskim Koperniku

Zakończył się trzeci i ostatni etap remontu Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu GUMed, mieszczącej się w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. Z odnowionych wnętrz może skorzystać 55 pacjentów, w tym 39 dorosłych, dla których przygotowano także 10 miejsc podwyższonego dozoru medycznego, i 18 dzieci. Koszt inwestycji wyniósł 13 mln zł.
(Fot. Karol Makurat)

W obecności marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszki Kapały-Sokalskiej oraz prorektora GUM-edu prof. Jacka Bigdy w piątek, 26 listopada oddano do użytku zmodernizowane wnętrza Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu GUMed. Lecznica usytuowana w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku ostatni raz była na taką skalę remontowana w połowie XX wieku, i rzeczywiście, jeszcze do niedawna, oferowała pacjentom warunki pobytu przypominające lata 60. i 70. ubiegłego wieku. I choć chorzy m.in. leżeli w 10-osobowych salach, to poziom świadczeń medycznych (klinika ma duże tradycje naukowe oraz medyczne w dwóch głównych specjalizacjach: spondyloortopedia – chirurgia kręgosłupa, oraz chirurgia ręki) był wysoko oceniany przez pacjentów.

Remont przeprowadzono w trzech etapach. Na początku zmodernizowano salę wykładową, następnie Oddział Ortopedii Dziecięcej, a na końcu Oddział Ortopedii Dorosłych. Mimo prac remontowych i trwającej pandemii, klinika nie zaprzestała przyjmowania pacjentów. Obecnie dorośli chorzy mogą korzystać z 2-4-osobowych pokoi z łazienkami, aneksu kuchennego, przygotowano także łazienkę dla osób niepełnosprawnych, izolatkę, gabinet zabiegowo-diagnostyczny, dyżurkę pielęgniarską oraz pomieszczenia porządkowe. Sale chorych zostały nazwane na cześć gdańskich dzielnic: „Wrzeszcz”, „Jelitkowo”, „Orunia”, „Ołowianka”, „Przymorze” itd.

Na oddziale dziecięcym, do którego można przejść przez śluzę umywalkowo-fartuchową, są: pokój badań dla izby przyjęć z łazienką, wózkiem i wanną, dwie izolatki, świetlica, kuchnia, pokój diagnostyczno-zabiegowy oraz sale dla małych pacjentów z łazienkami, wyposażone w system monitoringu medycznego. Dla kliniki zakupiono także za ponad 900 tys. zł sprzęt medyczny, w tym kardiomonitory kompaktowe, pompy strzykawkowe infuzyjne, maceratory oraz łóżka z szafkami przyłóżkowymi.

Łączny koszt inwestycji sięga 13 mln zł. Najwięcej, bo ponad 10,2 mln zł przeznaczono na ten cel z budżetu województwa pomorskiego, dodatkowe prawie 2,6 mln zł to wydatek spółki Copernicus.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka