Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kolejny sklep za zero złotych dla uchodźców powstał w Gdańsku

Gdańsk wspiera uchodźców z Ukrainy. W sobotę, 2 kwietnia w kompleksie biznesowym Olivia Business Centre otwarto dla nich sklep za zero złotych „Take and Go Olivia Centre”. Punkt powstał dzięki współpracy Olivia Centre, Fundacji Inicjowania Rozwoju „UP Fundation” i miasta Gdańsk – w ramach inicjatywy Gdańsk Pomaga.
Take and Go Olivia Centre
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Sklep społeczny „Take and Go Olivia Centre” w budynku Olivia Four czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 12:00-18:00. Uchodźcy wojenni mogą tam zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze rzeczy, w tym w szczególności w:

  • chemię domową,
  • kosmetyki,
  • przybory szkolne.
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

– Pomoc migrantom wojennym to taki moment głębokiej empatii, spotkania z ludźmi, którzy cierpią, którzy stracili domy, kontakt i bliskość z ukochanymi. To, co dziś robimy, ten sklep, to jest coś, czym możemy się podzielić. Nie oddamy im tej bliskości, tęsknoty, ale możemy dać im bezpieczeństwo, godne funkcjonowanie, życzliwy uśmiech – pokazać, że są tutaj mile widziani, że są w przyjacielskim środowisku. Dziękuję za to zaangażowanie. Myślę, że to super miejsce. W Olivia Business Centre pracuje dużo ludzi z całego świata. Jest tutaj dużo aktywnych przedsiębiorstw, firm, które dzięki temu sklepowi będą mogły, myślę, zdobyć nowe kontakty. Widzę tutaj taką soczewkę dobra, z czego bardzo się cieszę – mówiła Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.

Dary zgromadzone w społecznym sklepie będą pochodziły ze zbiórek rzeczowych i finansowych, w tym z darowizn przekazywanych w ramach Gdańsk-Pomaga, dzięki wsparciu rezydentów Olivii Centre oraz zaangażowaniu mieszkańców.

– Wojna jest okrutna, wojna zabija, więc cieszmy się, że możemy w tym uczestniczyć w tak dobry sposób, że możemy pomagać. Apeluję, żebyśmy wytrzymali w naszym miłosierdziu i dobroci, i dalej pomagali oraz byli tak solidarni. My, jako rada dzielnicy, będziemy to miejsce promować i zachęcać mieszkańców do tego, by wspierali je swoimi darami – powiedział Tomasz Strug, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Oliwa.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Gdańsku trwa wielka akcja pomocy uchodźcom z Ukrainy. W trasę wyjechał specjalny autobus

To już drugi, po „Take and Go Madison”, punkt wydawania darów dla uchodźców dotkniętych wojną w Ukrainie. W obsługę sklepu są zaangażowani wolontariusze. Do realizacji idei wolontariatu pracowniczego zaproszeni zostali też pracownicy firm działających na terenie Olivii Centre.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama