Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Z Tczewa wyjedzie samochód ze wsparciem dla mieszkańców Buczy

Katolicy święta Wielkiej Nocy mają już za sobą, ale w najbliższy weekend Wielkanoc obchodzić będą prawosławni i grekokatolicy. Z tej okazji uczestnicy grupy Tczew dla Ukrainy wyjadą ze wsparciem do miejscowości Bucza, która stała się symbolem rosyjskiego okrucieństwa. Mieszkańcy mają bardzo niewiele podstawowych produktów, dlatego oprócz wsparcia chcą zawieźć im tradycyjne ukraińskie posiłki świąteczne.
Fot. Łukasz Brządkowski

Organizatorem akcji są: Hotel nad Wisłą & Gościniec oraz Tczew dla Ukrainy. Pomysłodawcom akcji przyda się pomoc. Jak można wesprzeć te działania?

Jedną z form pomocy może być przelew w wysokości 25 złotych (taka jest cena jednego zestawu świątecznego) na oficjalne konto zbiórki publicznej 53 8345 0006 2002 0003 3646 0006 Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga tytuł: na pomoc uchodźcom z Ukrainy Inicjatywę można także wesprzeć rzeczowo. Potrzebna jest odzież termoaktywna, latarki, baterie, termosy, środki medyczne (stazy, opaski zaciskowe, opatrunki, środki na oparzenia) oraz jedzenie instant, konserwy, czekolady i jedzenie dla dzieci. Każda ilość się przyda!

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Uchodźcy z Ukrainy sprzątali Tczew. Chcieli się odwdzięczyć za pomoc

Wymienione produkty można dostarczyć w czwartek 21.04 od godziny 17 do salki przy ul. Dominikańskiej 2 w Tczewie. To nie pierwsza inicjatywa pomocowa dla obywateli Ukrainy zorganizowana przez grupę Tczew dla Ukrainy od czasu agresji rosyjskiej na naszego sąsiada.

- Zorganizowaliśmy lub współorganizowaliśmy 10 wyjazdów na Ukrainę - mówi Łukasz Brządkowski z grupy Tczew dla Ukrainy, na co dzień radny miejski z Tczewa. - Przewieźliśmy łącznie ponad 450 kartonów pomocy: 75 kartonów pomocy do Łucka i Równego, 85 do Iwanofrankowska i 285 do Lwowa. Nadaliśmy również 10 przesyłek w dalsze regiony Ukrainy. Pomoc była wykorzystywana w punktach pomocy dla uchodźców w parafii we Lwowie, katedrze w Łucku a także w szpitalu wojskowym w Równem. Pozostała była wysyłana przez stronę ukraińską na wschód. Do Polski przywieźliśmy 65 osób z Ukrainy, z tego połowa trafiła do rodzin w Tczewie lub okolicy. Łącznie zebraliśmy ponad 1500 kartonów wsparcia, z czego około 1000 zostało wykorzystane na miejscu dla uchodźców, którzy są w Tczewie.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama