Reklama

Płacili fałszywymi banknotami 200 zł. Spędzą w areszcie kolejne dwa miesiące

Dwaj mężczyźni, którzy wprowadzali w obieg fałszywe banknoty 200 zł spędzą w areszcie kolejne dwa miesiące. Prokuratorzy ze Słupska zawnioskowali właśnie o przedłużenie im tymczasowego aresztu. Śledczy nadal sprawdzają, gdzie banknoty zostały jeszcze wprowadzone w obieg i czy w całym procederze nie brały udziału inne osoby.
Płacili fałszywymi banknotami 200 zł. Spędzą w areszcie kolejne dwa miesiące

Autor: Policja Bytów

Wypuścili do obiegu fałszywe dwustuzłotówki 

Mieszkaniec Ustki Arkadiusz S. (lat 65) oraz mieszkaniec Chełmka pod Oświęcimiem Dominik S. (lat. 31) zostali zatrzymaniu w marcu tego roku, po tym jak w jednym ze sklepów w Człuchowie ujawniono, że płacili fałszywym banknotem 200-złotowym. Podczas zatrzymania znaleziono u nich jeszcze 32 inne podrobione banknoty o nominale 200 zł. Kolejne 74 podrobione banknoty o nominale 200 zł zostały zabezpieczone w Ustce, w wyniku przeszukania mieszkania należącego do Arkadiusza S. W toku tego przeszukania, w rzeczach należących do Dominika S. ujawniono także amfetaminę o wadze ponad 15 gram.

-  Mężczyźni od jakiegoś czasu zajmowali się puszczaniem w obieg fałszywych banknotów o nominale 200 zł - wyjaśnia Paweł Wnuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku - Za każdym razem banknoty te puszczali w sklepach tej samej sieci,płacąc nimi za zakupione towary. Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż banknotami takimi zapłacili w 15 sklepach w Bytowie, Miastku, Lęborku, Kołobrzegu, Człuchowie oraz Darłowie.

Zaraz po zatrzymaniu obaj mężczyźni zostali aresztowani na okres 3 miesięcy. W trakcie prowadzonych przesłuchań nie przyznali się do popełnienia przestępstw związanych z puszczaniem w obieg i przechowywaniem fałszywych banknotów. Dominik S. przyznał się natomiast do posiadania narkotyków.

Z uwagi na wagę sprawy śledztwo zostało przejęte do dalszego prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w Słupsku. Teraz prokuratorzy zawnioskowali o przedłużenie tymczasowego aresztu. Wniosek został zaakceptowany przez Sąd Rejonowy w Bytowie. 

PRZECZYTAJ TEŻ: Zarabiali na legalizacji pobytu cudzoziemców. W tle fałszywe dokumenty i fikcyjne studia

- Śledztwo jest rozwojowe i obecnie prowadzone są działania zmierzające do ustalenia, gdzie jeszcze podejrzani puścili w obieg fałszywe banknoty. Śledczy próbują również ustalić, czy w proceder ten zaangażowane są jeszcze inne osoby, a także, przez kogo fałszywe banknoty zostały wyprodukowane. Prokuratura oczekuje na sporządzenie specjalistycznej opinii kryminalistycznej, której celem jest określenie, jakiej techniki użyto do wyprodukowania fałszywych banknotów - dodaje Paweł Wnuk.

Fałszowanie pieniędzy stanowi zbrodnię, za popełnię której grozi kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności, natomiast za przechowywanie oraz puszczanie w obieg fałszywych banknotów grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama Pomorskie na pełnym baku! Ruszaj w drogę z Radiem Gdańsk
Reklama
Reklama Pomorskie na pełnym baku! Ruszaj w drogę z Radiem Gdańsk
Reklama