Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Biznesowe Oskary w Malborku wręczone. To ma sens i uzasadnienie, nie tylko ekonomiczne

Wśród przedsiębiorców tytuł Malborskiego Mistrza Biznesu jest bardzo ceniony – o czym świadczy to, w jak eksponowanych miejscach można zobaczyć statuetki
Laureaci Malborskiego Mistrza Biznesu 2021

Autor: Piotr Piesik

Wcale nie muszą to być gabinety prezesów czy właścicieli firm. Każdy klient, który wejdzie do biura Piotra Łaskiego, właściciela znanego w Malborku warsztatu elektromechaniki samochodowej, tę statuetkę spostrzega, niejeden zadaje pytanie, co to za posążek.

- Na razie stoi u mnie w domu, ponieważ dopiero szykujemy siedzibę firmy – śmieje się Robert Bychowski (na zdjęciu), laureat tytułu Malborski Mistrz Biznesu 2021 w kategorii Debiut Roku. - Kiedy będzie gotowa, z pewnością statuetka tam się znajdzie, będziemy też ją wykorzystywać we wszystkich materiałach promocyjnych.

No właśnie – promocja. Pomysł konkursu Malborski Mistrz Biznesu polegał na tym, by podmiotom gospodarczym, które przyczyniły się do rozwoju Malborka, przyznawać takie honorowe wyróżnienie. Miał to być również prestiżowy gospodarczy symbol miasta oraz gminy Malbork. Do tego promowanie firm oraz osób stosujących dobre praktyki biznesowe. Jako że Malbork z rycerstwem silnie się kojarzy, statuetka MMB przedstawia postać w zbroi, z przyłbicą i tarczą z napisem Malborski Mistrz Biznesu. Wielu laureatów jest zaskoczonych wagą statuetki – jest naprawdę ciężka.

Ciekawie dobrano kategorie konkursu MMB: Debiut Roku, Mecenat Roku, Inwestor Roku, Sukcesja Roku, Fachowiec Roku i Firma Roku. W jednej z nich – Sukcesja Roku – bywa, że statuetki nie są wręczane. Dwie, bo przecież sukcesja polega na tym, że ktoś przekazuje swoją firmę następcy. W taki sposób w jednej z poprzednich edycji statuetki odebrali Piotr Łaski oraz jego ojciec Andrzej. Lecz zdarzają się lata, w których żadnej sukcesji nie ma, tak zdarzyło się w roku 2020.

W pięciu kategoriach tytuły Malborskiego Mistrza Biznesu przyznaje kapituła, której przewodniczy Patrycja Kozłowska, dziekan Kolegium Nauk Stosowanych w Malborku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Pod pięknie wykonanymi dyplomami, stylizowanymi na średniowieczne pisma zwijane w rulon, podpisują się też burmistrz Malborka Marek Charzewski oraz Jarosław Filipczak, przewodniczący Rady Gospodarczej przy burmistrzu miasta.

Członkowie kapituły nie głosują w jednej tylko kategorii – Fachowiec Roku. Tu swoje głosy oddają mieszkańcy, czyli klienci firm zgłoszonych do konkursu.

Kim są laureaci tytułów Malborski Mistrz Biznesu? W kategorii Debiut Roku – firma Spotsky Roberta Bychowskiego. W kategorii Mecenat Roku – spółka Azuro, prowadząca w Malborku market Bricomarche. W kategorii Inwestor Roku – spółka Galeria Malbork. W kategorii Fachowiec Roku – Piotr Szymczyk, prowadzący kinezjoterapię w układzie ruchu. W kategorii Firma Roku – Rzemiosło Budowlane Arkadiusz Rawiński.

Wręczono także nagrodę specjalną dla spółki Dino Park Katarzyna i Jacek Wiśniewscy & Leszek Sidorowicz. Niezwykle sympatyczną tradycją pozostaje też przyznawanie symbolicznych tarcz (choć sama pawęż jest duża i ciężka!) - rok temu odebrała ją dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy Joanna Reszka, tym razem tarcza trafiła w ręce Grażyny Manuszewskiej, reprezentującej malborską placówkę ZUS.

Jak statuetkę MMB odbierają zainteresowani, czyli przedsiębiorcy? - Dla uczestników naszej kategorii to znakomita szansa na wypromowanie, kiedy dopiero co pojawiliśmy się na rynku – ocenia Robert Bychowski, którego firma Spotsky przygotowuje materiały reklamowe, m.in. zdjęcia z drona. - Nie tylko laureaci, wszyscy zgłoszeni do konkursu powinni to dyskontować.

- Przedsiębiorcy obecni już od lat na rynku poprzez uhonorowanie tytułem Malborski Mistrz Biznesu zyskują potwierdzenie, że to, co robią, ma sens i uzasadnienie, nie tylko ekonomiczne – twierdzi Jarosław Filipczak, który oprócz przewodzenia Radą Gospodarczą przy burmistrzu sam prowadzi własną firmę. - Odbieramy wiele zapytań z innych miast, w nasze ślady chcą iść inni.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka