Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Udogodnienia dla niepełnosprawnych w tczewskim starostwie

W Starostwie Powiatowym w Tczewie pojawiły się nowe oznakowania, które dotyczą osób niepełnosprawnych. To tabliczki informujących w formie wizualnej i dotykowej oraz stworzona ścieżka prowadząca, z tak zwanymi polami uwagi, która w sposób bezpieczny prowadzi osoby z dysfunkcją narządu wzroku do wydziałów zajmujących się obsługą klientów.
(fot. Canva | Zdjęcie ilustracyjne) 

Powiat tczewski otrzymał dofinansowanie ze środków PFRON na projekt, w ramach programu „Urząd bez barier – poprawa funkcjonalności i komunikacji dla osób z niepełnosprawnościami” w kwocie prawie 65 tys. złotych.

W ramach zadania:

  • zakupiono i zamontowano taśmy do oznakowania powierzchni szklanych
  • zakupiono i zamontowano na schodach wewnętrznych taśmy antypoślizgowe
  • zakupiono i zamontowano tabliczki informujące w formie wizualnej i dotykowej (z zapisami alfabetem Braille’a)
  • zakupiono i zamontowano ścieżki prowadzące oraz pola uwagi

- Zamontowana ścieżka, oraz umieszczone tabliczki informujące, są doskonałym przykładem, że Urząd może być przyjaznym miejscem, stwarzającym możliwości skorzystania z jego usług, nie tylko osobom z dysfunkcjami narządów ruchu, ale i innymi ograniczeniami – mówi Mirosław Augustyn, starosta tczewski.

Nie są to jedyne działania jakie podjęło Starostwo, aby zlikwidować bariery dla osób niepełnosprawnych. Od kilku lat działają dwie pętle indukcyjne, dzięki którym osoby korzystające z aparatów słuchowych mogą bez problemu porozumieć się z urzędnikami, została również zaktualizowana strona internetowa oraz Biuletyn Informacji Publicznej. Dodatkowo, Urząd przeprowadza coroczne audyty z dostępności.

Starostwo Powiatowe w Tczewie złożyło również wniosek o udzielenie grantu na kwotę 100 tys. złotych na zadanie pn. „Dostępny Powiat Tczewski” w ramach programu „Dostępny Samorząd – Grany” realizowany przez PFRON. Urząd planuje, m.in. zakup tabletów z dostępem do tłumacza migowego, zakup kolejnych czterech pętli indukcyjnych oraz zakup tzw. tyflomap – map przeznaczonych do czytana za pomocą zmysłu dotyku lub w ograniczonym stopniu wzrokiem, przeznaczonych dla osób niewidomych lub słabowidzących.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama