Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

„Niebiańska księżniczka” w Gdyni. To najdłuższy wycieczkowiec w historii polskich portów

Elegancka, luksusowa i od razu pobiła rekord, gdy tylko pojawiła się w Porcie Gdynia. Mowa o wycieczkowcu „Sky Princess”, którego nazwę można przetłumaczyć jako „Niebiańska księżniczka”. Jednostka zacumowała przy Nabrzeżu Francuskim we wtorek, 17 maja. To najdłuższy wycieczkowiec w historii polskich portów. Ma prawie 330 m długości!
Sky Princess
(fot. Paweł Kukla)

To zaledwie drugi wycieczkowiec w tym sezonie w Porcie Gdynia, a już pobił rekord. Sky Princess, bo o nim mowa, to najdłuższy statek pasażerski, jaki kiedykolwiek zawinął do polskich portów. Ma 329,81 m długości. Przy Nabrzeżu Francuskim można go było zobaczyć we wtorek, 17 maja.

Dotychczasowy rekord długości należał do wycieczkowca Norwegian Getaway. 325,7-metrowy statek odwiedził Port Gdynia w czerwcu 2017 roku. Sky Princess jest więc dłuższa o ponad 4 metry!

Sky Princess
(fot. Paweł Kukla)

Sky Princess w Gdyni! Najdłuższy wycieczkowiec w historii polskich portów

Sky Princess ma 329,81 m długości oraz 47 m szerokości. Statek został zbudowany w 2019 roku we włoskiej stoczni Fincantieri, pływa pod bermudzką banderą. Jego matkami chrzestnymi są amerykańska astronautka Kathryn Patricia Hire oraz teksańska inżynier i prawniczka Frances Northcutt (Poppy Northcutt), która jako pierwsza na świecie kobieta-inżynier pracowała w Centrum Kontroli Misji NASA. Wycieczkowiec należy do armatora Princess Cruises.

Statek pasażerski Sky Princess ma 19 pokładów. Ponad 1400-osobowa załoga dba o przeszło 3600 pasażerów, których może zabrać na pokład ten wycieczkowiec. Przygotowano dla nich liczne atrakcje, dzięki nim na pewno nie będą nudzić się podczas podróży. Czekają na nich, m.in., aż 16 barów i restauracji, luksusowe SPA, a także tzw. SeaWalk, czyli specjalna, 18-metrowa szklana ścieżka, przez którą pod stopami możemy obserwować morze. Znajdują się tam także: dwupoziomowy teatr, baseny, galeria sztuki, biblioteka, kaplica, w której można wziąć ślub na morzu, kino, salon gier, centrum sportu i jedyny na świecie jazzowy teatr na wodzie.

Obecnie Sky Princess odbywa 21-dniowy okrężny rejs m.in. po portach Bałtyku i Morza Północnego. Do Gdyni statek przypłynął z Southampton, kolejny przystanek to Visby. Podróż zakończy 4 czerwca ponownie w Southampton. Ceny takiego rejsu zaczynały się od 3331 dolarów, czyli ok. 15 000 złotych.

Komu nie udało się zobaczyć Sky Princess, będzie miał jeszcze taką okazję. Wycieczkowiec ponownie przypłynie do Portu Gdynia 20 lipca i 6 września.

Sky Princess
(fot. Paweł Kukla)

Kolejnym wycieczkowcem w Porcie Gdynia będzie Mein Schiff 6. Statek spodziewany jest w poniedziałek, 23 maja.

Pełną listę statków pasażerskich, jakie w tym sezonie zacumują przy Nabrzeżu Francuskim w Porcie Gdynia, można znaleźć tutaj.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa