Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Są pieniądze z Polskiego Ładu na odbudowę Mostu Tczewskiego i basen [nl] w Tczewie

Prawie 87 mln zł dofinansowania trafi do samorządów na dwie bardzo ważne dla tczewian i mieszkańców powiatu tczewskiego inwestycje. Niespełna 62 mln zł zasilą odbudowę Mostu Tczewskiego, kolejnych 25 mln zł trafi na budowę kompleksu basenowego w grodzie Sambora.
Most Tczewski
(fot. Krystyna Paszkowska I Zawsze Pomorze)

II edycja Rządowego Funduszu Polski Ład okazała się szczęśliwa dla tczewskiej przeprawy przez Wisłę. Na przebudowę Mostu Tczewskiego, etap IIa i IIb, powiat pozyskał 61 750 tys. zł.

To maleńkie światełko nadziei na wyczekiwaną odbudowę zabytkowej przeprawy przez Wisłę. Na dokończenie całej inwestycji nadal brakuje (poza otrzymanymi środkami w II edycji Polskiego Ładu) co najmniej 150 mln zł. Wszystko jednak zależeć będzie od tego, jak szybko inwestycja zostanie zrealizowana. Im dłużej trwać będzie odbudowa, tym będzie relatywnie droższa, zwłaszcza w dobie szybujących cen, m.in. za materiały budowlane.

PRZECZYTAJ TEŻ: Konsorcjum z Bydgoszczy wykona aktualizację dokumentacji odbudowy Mostu Tczewskiego

Przypomnijmy, dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej na etap I wyniosło 23 mln zł, a na etap IIA – 31 mln zł. Obecna transza jest najwyższą z dotychczas pozyskanych na odbudowę tego cennego zabytku inżynierii budowlanej.

Więcej szczegółów na ten temat poznamy we wtorek, 31 maja na konferencji posła Kazimierza Smolińskiego.

25 mln zł trafi na budowę kompleksu basenowego w Tczewie

Z Programu Inwestycji Strategicznych miasto Tczew otrzyma 25 mln zł na rozbudowę kompleksu basenów. Projekt nosi nazwę „Aktywny Tczew – rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej poprzez budowę kompleksu basenowego”.

Przypomnijmy, koncepcja rozbudowy tczewskiego basenu została opracowana w 2018 roku. Nowy obiekt zostanie dobudowany do istniejącego basenu przy ul. Wojska Polskiego. W ramach inwestycji mają powstać m.in.:

  • nowy basen sportowy 25 m x 16 m (400 m2) z ruchomym dnem + trybuny, zlokalizowany obok istniejącego dużego basenu, z przejściem łączącym nowe i istniejące trybuny. Nowy basen przystosowany będzie do rozgrywania zawodów pływackich zgodnie z obowiązującymi wymaganiami,
  • basen rekreacyjny o powierzchni ok. 350 m2 ze zjeżdżalnią wodną oraz urządzeniami do rekreacji i rehabilitacji wodnej,
  • brodzik oraz wodny plac zabaw dla dzieci (z różnorodnymi atrakcjami) – ok. 65 m2.
Wizualizacja basenu (materiały UM Tczew)

Do kompleksu basenów dobudowane będą także:

  • strefa rekreacji,
  • zaplecze sanitarne,
  • szatnie,
  • parking.

Jest realna szansa, że dobudowa nowego segmentu nie potrwa tak długo jak sama budowa tczewskiego kompleksu basenów.

Wizualizacja basenu (materiały UM Tczew)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama