Jaguar Gdańsk i Bałtyk Gdynia w finale Pucharu Polski na Pomorzu

Jaguar Gdańsk i Bałtyk Gdynia zagrają w finale piłkarskiego, regionalnego Pucharu Polski. Ta pierwsza drużyna pokonała w derbach Gedanię 1922 3:1, a Bałtyk wygrał w Pelplinie z Wierzycą 5:0.
Jaguar Gdańsk
Jaguar Gdańsk (zielone stroje) tym razem wygrał z Gedanią 1922 i awansował do finału (fot. Michał Cielecki | GKS Gedania 1922)

To, że Jaguar rzuci się na Gedanię, było do przewidzenia. Gospodarze z boiska przy ul. Budowlanych bardzo chcieli zrewanżować się gedanistom za dwie ligowe porażki przy Hallera po 0:3. W środę, 8 czerwca Jaguar bardzo ofensywnie zaczął pucharowy mecz z Gedanią, w którym wygrana dawałaby szansę powtórzenia ubiegłorocznego sukcesu, czyli zdobycia regionalnego Pucharu Polski.

Jaguar w 15. minucie, po strzale Macieja Gaszki, i w 18., po bramce Romana Załowa, objął prowadzenie i mógł nieco spokojniej kontynuować swój plan na pokonanie Gedanii 1922. W 43. minucie jednak Mateusz Borowski strzelił kontaktową bramkę.

PRZECZYTAJ TEŻ: Drugie życie dawnej maskotki piłkarzy Gedanii

W drugiej połowie Jaguar podwyższył prowadzenie w 68. minucie. Gedania nie dawała za wygraną, ale w 77. minucie spotkania Wojciech Zyska nie wykorzystał rzutu karnego. Ostatecznie Jaguar wygrał 3:1 i zagra w finale.

Bałtyk Gdynia-Wierzyca Pelplin

W drugim półfinale, który rozegrano w Pelplinie, IV-ligowa Wierzyca podejmowała III-ligowy Bałtyk Gdynia. Do przerwy biało-niebiescy z Gdyni prowadzili w Pelplinie 2:0, ale ostatecznie wygrali 5:0 po bramkach:

• Oktawiana Skrzecza (10),
  • Mateusza Gułajskiego (23),
  • Michała Marczaka (50 i 60)
  • oraz Jana Bożyma (80).

To Bałtyk będzie rywalem Jaguara w finale regionalnego Pucharu Polski, który odbędzie się 22 czerwca w Bytowie. Początek spotkania o godz. 19:00.