Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gdyński Jarmark Świąteczny już trwa na placu Grunwaldzkim!

Szukacie wyjątkowego upominku pod choinkę dla swoich najbliższych? Warto się wybrać na Gdyński Jarmark Świąteczny, który rozpoczął się na placu Grunwaldzkim. Stragany i stoiska z przebogatą ofertą czekać będą na klientów do 30 grudnia, czyli jarmark zyskuje także noworoczny charakter.
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Gdyński Jarmark Świąteczny ma swoje miejsce na placu Grunwaldzkim – dla nieobeznanych z topografią Gdyni, to u podnóża Kamiennej Góry, w pobliżu Teatru Muzycznego i Gdyńskiego Centrum Filmowego. Jak to w przypadku podobnych miejsc handlowych bywa, znalazło się tam wiele stoisk z najróżniejszymi przedmiotami, które mogą posłużyć jako upominki pod choinkę dla najbliższych, świąteczne ozdoby i dekoracje. To m.in. ręcznej roboty biżuteria, wyroby rękodzieła artystycznego, ceramika i świąteczne stroiki

Nie zabrakło, oczywiście, smakowitych łakoci oraz gotowych dań na świąteczny stół. Od pierogów z wszelkiego rodzaju farszem, poprzez potrawy z ryb, po wędliny przygotowywane według tradycyjnych receptur, o słodkościach już nie wspominając. Pokrzepić się można aromatyczną herbatą, domowym miodem pitnym czy doskonałym grzańcem.

Wielu odwiedzających jarmark pragnie wykonać pamiątkowe selfie, znakomitym miejscem są specjalnie przygotowane świąteczne bramy. Zresztą, podobnych akcentów jest znacznie więcej – dzieci będą oczarowane mieniącą się feerią barw karuzelą.

Jarmark tętni życiem nie tylko od handlowej i kulinarnej strony. Zaplanowano liczne koncerty i występy muzyczne. Z pewnością nadarzy się okazja do wspólnego pośpiewania tradycyjnych kolęd.

Gdyński Jarmark Świąteczny czynny jest od poniedziałku do czwartku od godz. 13:00 do 20:00, w piątki od godz. 13:00 do 21:00, w soboty od godz. 11:00 do 21:00, w niedziele od 11:00 do 20:00 W Wigilię Bożego Narodzenia oraz w pierwszy dzień świąt jarmark będzie nieczynny, natomiast w drugi dzień świąt, 26 grudnia można tam przybyć od godz. 12:00 do 21:00.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama