Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Grand Prix Jarmarku Dominikańskiego przyznane!

Grand Prix Jarmarku św. Dominika w kategorii Dobry Pomysł trafiło do Magdaleny Konior Studio. Laureatem Grand Prix Jarmarku za Dobry Smak zostało Pszczółkowo. To coroczne prestiżowe wyróżnienia dla najlepszych stoisk, wybieranych podczas jarmarku dominikańskiego.
Grand Prix Jarmarku za Dobry Smak: Pszczółkowo (fot. materiały prasowe)

Konkurs przeznaczony jest dla Wystawców Jarmarku św. Dominika 2022, a jego celem jest wyłonienie najlepszej, najatrakcyjniejszej oferty, produktów prezentowanych podczas Jarmarku, w kategoriach Dobry Smak i Dobry Pomysł.

Laureaci nagrody głównej Grand Prix w każdej kategorii, otrzymają okolicznościową statuetkę, dyplom oraz nagrodę w formie voucheru o wartości 5 tys. zł do wykorzystania na zakup stoiska w kolejnej edycji Jarmarku św. Dominika.

W kategorii Dobry Pomysł główne laury przyznano za oryginalną, niepowtarzalną porcelanę użytkową o indywidualnych, unikatowych cechach.

Grand Prix Jarmarku w kategorii: Dobry Pomysł: Magdalena Konior Studio (fot. materiały prasowe)
Laureaci konkursu dla Wystawców Jarmarku św. Dominika 2022 (fot. materiały prasowe)

Magdalena Konior Studio z Warszawy na Jarmarku jest po raz pierwszy.

Wyjątkową porcelanę tworzą ludzie nietuzinkowi: Magdalena Konior i Paweł Ściebura. Ludzie pełni pasji do życia, nie obawiający się spełniania marzeń i realizowania talentów. Magdalena jest rzeźbiarką, tworzy m.in. naturalnych rozmiarów ”baby” z brązu. „Chęć poszukiwań i eksperymentowania skłoniła ją do łączenia rzeźbiarskiej gliny szamotowej z delikatną porcelaną. Połączenie rzeźby z funkcjonalnością wnętrz zaowocowało w tworzeniu form użytkowych, które nie są toczone na kole garncarskim czy odlewane z form, a rzeźbione za pomocą rąk.”

Laureaci konkursu dla Wystawców Jarmarku św. Dominika 2022 (fot. materiały prasowe)

Magdalena skończyła krakowską ASP, Paweł jest z zawodu konstruktorem. Ludzie z ogromną pasją, ona po 20, on po 15 latach pracy w korporacji, rzucili swoje zajęcia i zajęli się porcelaną użytkową. Oboje pracowali dla dużej skandynawskiej firmy, zajmowali się projektowaniem wnętrz. Oboje pochodzą z Krakowa, od kilku lat mieszkają i pracują w Warszawie. Pracują wspólnie, ale to ona jest twórcą, ona „produkuje”. Przez 5 lat pracowali w maleńkiej 6-metrowej pracowni, wygenerowanej z jednego pokoiku, w malutkim mieszkaniu na 7 piętrze. Od niedawna wynajmują profesjonalną pracownię i rozwijają swoje możliwości, zamierzają w niedalekiej przyszłości prowadzić warsztaty. Pasją Pawła są również górskie biegi maratonowe, jeden z ostatnich, w których brał udział to bieg na 450 km w Alpach.

W tej samej kategorii przyznano także dwa wyróżnienia. Ich posiadaczami są: BIGIEL – Grobla I, stoisko nr 430 - za ręcznie tworzoną biżuterię z ceramiki, ciekawe wzornictwo, nowoczesne kolory oraz ADAMANT WAVI - ul. Rajska, stoisko nr 254 - za unikatowe rękodzieło z Ukrainy, garnki z czerwonej gliny, ręcznie tkane kilimy i skórzane, tłoczone torebki.

Laureaci konkursu dla Wystawców Jarmarku św. Dominika 2022 (fot. materiały prasowe)

Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2022 w kategorii Dobry Smak zgarnęło Pszczółkowo – ul. Podmłyńska 223. Co zaważyło na tym wyborze? Nagrodę przyznano za szeroką ofertę naturalnych miodów z własnej pasieki i kreatywną działalność edukacyjną.

Monikę i Romualda Brzozowskich, twórców i właścicieli pasieki wędrownej śmiało można określić, jako ludzi pozytywnie zakręconych. Ich pasja do pszczelarstwa zrodziła się 7 lat temu przez przypadek, kiedy to Romuald wszedł nieoczekiwanie w posiadanie starego ula. Od tego czasu pasieka rozrosła się do 150 uli. Do pasji podeszli profesjonalnie, skończyli w Tucholi szkołę pszczelarską i są certyfikowanymi pszczelarzami. Wszystkie wyroby na jarmarcznym stoisku pochodzą z ich pasieki. Prowadzą również nieustająco warsztaty z wiedzy o pracy pszczół i życiu w zgodzie z ekologią. Są bardzo kreatywni i zaangażowani. W działaniach wspiera ich intensywnie cała rodzina. Monika zajmuje się np. osobiście unasienianiem pszczelich matek. Żyją z pracy swoich rąk, mają stałą grupę odbiorców swoich produktów. Zawsze pozytywni i uśmiechnięci, ich dobra energia jest wprost zaraźliwa. Na Jarmarku są po raz drugi.

I w tej kategorii przyznano wyróżnienie, którym uhonorowano Kasię z Podlasia – ul. Podmłyńska 237 – za podlaskie delikatesy, szeroką ofertę smaków natury. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka