Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sztum od 1 września będzie miał komunikację miejską. Rozkładu na razie nie ma

Sztumska Komunikacja Publiczna ma ruszyć od 1 września. Busy mają podążać kilkoma liniami, opartymi o dotychczasowe trasy dowozów dzieci i młodzieży szkolnej. Mimo zapowiedzi jak dotąd nie opublikowano jednak rozkładów jazdy poszczególnych linii, które mają po części kursować także po sąsiedniej gminie Ryjewo.
Mieszkańcy okolic Sztumu z pewnością będą zadowoleni z możliwości skorzystania z lokalnej komunikacji (Fot. UMiG Sztum)

Samorząd Sztumu ogłosił - jak dotąd tylko na portalu społecznościowym - rozpoczęcie działania od 1 września Sztumskiej Komunikacji Publicznej. Poszczególne linie mają być oparte o realizowane już w poprzednich latach dowozy dzieci i młodzieży do szkół oraz przedszkoli. Po części trasy te miał zostać wydłużone, by mieszkańcy terenów wiejskich mogli dotrzeć do Sztumu, skąd już łatwiej o dalsze połączenie autobusowe czy kolejowe.

Sztumski magistrat ujawnił, że zaprojektowano następujące linie - nr 1, 2, 3 i 3A, 4, 5, 6, 7 i 8. Linie nr 3 i 8 przebiegać mają także przez teren gminy Ryjewo. Niestety jak dotąd nie podano nigdzie, jakie są trasy poszczególnych linii, jakie będą opłaty za przejazd (można się domyślać, że dzieci i młodzież szkolna podróżować będą za darmo?), jakie są rozkłady jazdy. Ograniczono się do zapowiedzi, że rozkłady jazdy wszystkich linii będzie można znaleźć na stronie internetowej miasta i gminy Sztum, niestety jak dotąd nigdzie ich nie ma.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama