Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Pierwsze operacje w Kaszubskim Centrum Chorób Serca i Naczyń w Wejherowie

Ponad dwa miesiące po otwarciu Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń w szpitalu w Wejherowie z sukcesem zoperowano trzech pacjentów na nowoczesnej sali hybrydowej z torami wizyjnymi i najwyższej klasy angiografem cyfrowym.
Pierwsze operacje w Kaszubskim Centrum Chorób Serca i Naczyń w Wejherowie
(fot. Szpitale Pomorskie) 

Superszpital na Kaszubach już operuje

"To sprzęt klasy kosmicznej" -  tak o wyposażeniu Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń mówił w czerwcu tego rokku  podczas otwarcia nowej placówki dr Marek Szołkiewicz, ordynator Oddziału Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej w wejherowskim szpitalu. Od początku września z tego sprzętu mogą korzystać już pierwsi pacjenci,operowani na Oddziale  Kardiochirurgii.

Jak informuje Małgorzata Pisarewicz, dyrektor ds. Komunikacji Społecznej i Promocji Szpitali Pomorskich oddziały: Kardiologii i Kardiochirurgii powoli przenoszą swoją działalność do nowych pomieszczeń, a 2 września odbyły się pierwsze trzy operacje kardiochirurgiczne na ultranowoczesnej sali hybrydowej. Pacjentom wszczepiono zastawki aortalne metodą przezskórną TAVI. Operacje przeszły bez komplikacji i zakończyły się pełnym sukcesem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kaszubskie Centrum Chorób Serca i Naczyń otwarte

Pod koniec sierpnia uruchomiono salę operacyjną Oddziału Kardiochirurgii i już wszystkie zabiegi kardiochirurgiczne odbywają się w nowej lokalizacji. Jednocześnie przeniesiono oddział pooperacyjny Kardiochirurgii do nowego budynku, by pacjenci operowani na nowym bloku trafiali już bezpośrednio na nowy oddział.

(fot. Szpitale Pomorskie) 

- Nowa sala operacyjna Kardiochirurgii jest znacznie większa od dotychczas używanej i mieści szereg nowoczesnych urządzeń służących do bezpiecznego operowania skomplikowanych operacji kardiochirurgicznych. W moim przekonaniu przyczyni się to do zwiększenia bezpieczeństwa chorych i zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia powikłań - mówi dr n. med. Krzysztof Jarmoszewicz, ordynator Oddziału Kardiochirurgii wejherowskiego szpitala.

(fot. Szpitale Pomorskie) 

W piątek, 2 września, uruchomiono salę hybrydową na nowym bloku. Sala  przeszła testy sprawdzające, personel został przeszkolony z obsługi skomplikowanych urządzeń typu angiograf, krążenie pozaustrojowe, automatyczna pompa strzykawkowa, kolumna anestezjologiczna.

- Jesteśmy pod wrażeniem możliwości tej sali, jej nowoczesności, a przede wszystkim jakości obrazowania nowego angiografu - dodaje dr n. med. Krzysztof Jarmoszewicz. - Będą tu wykonywane przede wszystkim  zabiegi przezskórne z zakresu kardiologii i kardiochirurgii. Precyzja tych zabiegów i ich efekt w dużej mierze zależy od tego, co widać na monitorze angiografu. Sala ta została tak wyposażona i skonstruowana, żeby w każdej chwili w przypadku niepowodzenia zabiegu przezskórnego można było szybko przejść do klasycznej operacji kardiochirurgicznej, co jest gwarantem bezpieczeństwa chorych. Obecność sali hybrydowej w Kaszubskim Centrum umożliwi nam sukcesywne rozwijanie kardiochirurgii małoinwazyjnej oraz wdrażanie zabiegów strukturalnych z zakresu kardiologii.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka