– Dzięki usytuowaniu nowego obiektu w pobliżu Centrum Dystrybucyjnego LPP Logistics w Pruszczu Gdańskim, które poza zaopatrzeniem salonów Grupy obsługuje również dostawy do sieci Fulfillment Centers, jesteśmy w stanie zapewnić płynność towarową w łańcuchu dystrybucji, a jednocześnie realizować koncepcję rozwoju sieci logistycznej zgodnie z omnichannelową strategią LPP – mówi Jacek Kujawa, prezes zarządu LPP Logistics
Rozbudowa Fulfillment Center w Pruszczu Gdańskim jest odpowiedzią LPP Logistics na rosnące zainteresowanie klientów grupy zakupami online i wynikające z tego zapotrzebowanie na dodatkową powierzchnię operacyjną. Nowy magazyn zwiększy wydajność logistyki LPP w obszarze e-commerce i jest kolejnym krokiem w kierunku rozwoju sprzedaży wielokanałowej. Uruchomienie nowego magazynu w globalnej sieci Fulfillment Centers LPP Logistics uwzględniało rosnące i dynamicznie zmieniające się wymagania rynkowe.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Marki LPP znikają z Rosji. Zamknięto sklepy
- Ze względu na wzrost sprzedaży e-commerce i rozwój sieci omnichannel pojawiło się zapotrzebowanie na dodatkową powierzchnię magazynową, która pozwoli na szybszą dostępność towarów w sklepie internetowym, a także sprawniejszą obsługę klientów. Dlatego cieszy nas, że udało się z powodzeniem zakończyć wszystkie prace operacyjne związane z budową obiektu w Pruszczu Gdańskim. Tym bardziej, że jest to pierwszy magazyn, który otwieramy jako operator logistyczny zarządzający siecią zaopatrzenia i dystrybucji Grupy LPP – mówi Sebastian Sołtys, wiceprezes LPP Logistics.
Nowy obiekt obejmuje łącznie 64 tys. mkw., z wydzieloną częścią biurową, na którą przeznaczono ponad 2 tys. mkw. Dużym atutem magazynu jest jego kompleksowość. Przystosowany jest on bowiem do jednoczesnej obsługi wysyłek i zwrotów. To za sprawą jego nietypowej dwuczęściowej konstrukcji, na którą składa się uruchomiona w lipcu ub. r. hala zwrotów, zajmująca 12 tys. mkw. oraz połączona z nią bezpośrednio nowa hala wysyłkowa o powierzchni 49 tys. mkw. Magazyn wyposażono w automatyczną linię przenośników o długości 400 m, która połączona jest z sorterem wysyłkowym typu cross-belt, umożliwiającym szybkie i dokładne grupowanie oraz transport gotowych paczek. Sprawną obsługę wspierają również wysokowydajne łączniki przepływów, separatory oraz zaawansowany system wizyjny do skanowania etykiet wysyłkowych. Całością zarządza system WMS w pełni zintegrowany z modułem wykorzystującym algorytmy sztucznej inteligencji do skracania ścieżek kompletacyjnych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom z zakresu automatyki magazynowej, uruchomione Fulfillment Center daje możliwość magazynowania aż 6 mln sztuk produktów i dzienną obsługę do 100 tys. zamówień i tylu samo zwrotów.
- Automatyzacja magazynu niesie ze sobą wiele korzyści i pozwala na szybszą realizację zleceń, zwiększenie zdolności operacyjnej, lepsze wykorzystanie przestrzeni oraz znaczne obniżenie ryzyka pomyłek. Wdrażanie nowoczesnych technologii opartych na sztucznej inteligencji umożliwia optymalizację działań, które z kolei zwiększają wydajność magazynową, co przekłada się na sprawność obsługi zamówień klientów – podkreśla Sebastian Sołtys, wiceprezes LPP Logistics.
ZOBACZ TEŻ: Będą podwyżki wynagrodzeń w LPP. Firma chce też zwiększyć zatrudnienie
Podczas realizacji projektu Panattoni Park Tricity South II, szczególną uwagę zwrócono na rozwiązania z obszaru tzw. budownictwa zrównoważonego. Obiekt będący obecnie w trakcie certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent, zaprojektowano i wyposażono m.in. w technologię BMS pozwalającą na obniżenie kosztów eksploatacji i ograniczenie negatywnego wpływu obiektu na środowisko. System automatycznie steruje energią elektryczną, oświetleniem, wentylacją
i ogrzewaniem, a także ogranicza zużycie wody.
Na terenie otaczającym obiekt, który docelowo wygeneruje nawet do 2 tysięcy nowych miejsc pracy, rozplanowano także tereny zielone i łąki kwietne. Zastosowano również udogodnienia komunikacyjne dla pracowników, w tym m.in. zmodyfikowano trasy przejazdów autobusowych.
Napisz komentarz
Komentarze