Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rugby. Lechia Gdańsk i Ogniwo Sopot gromią rywali. Porażka Arki Gdynia

Dwa wysokie, ale spodziewane, zwycięstwa odniosły nasze piętnastki w ekstralidze rugby. Przegrała tylko Arka w Łodzi.
Rugby. Lechia Gdańsk i Ogniwo Sopot gromią rywali. Porażka Arki Gdynia
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Najpierw kibicom zaprezentowali się rugbiści gdańskiej Lechii, którzy grali z Pogonią Siedlce i pewnie pokonali rywala. Na boisku widać było dużą różnicę w potencjale obu ekip, ale goście z Siedlce ambitnie walczyli do końca meczu o jak najlepszy wynik. Dla Lechii było to trzecie kolejce zwycięstwo, z którego szczególnie cieszył się trener Paweł Lipkowski, który dostał w ten sposób urodzinowy prezent.

Lechia Gdańsk – Awenta Pogoń Siedlce 57:14 (45:0)

Punkty dla Lechii: Payi Xoleta 20, Paweł Boczulak 10, Robert Wójtowicz 5, Zavien Klaasen 5, Michał Krużycki 5, Kewin Bracik 5, Bartosz Kruszczyński 5, Rafał Janeczko 2. Dla Pogoni: Kacper Skop 5, Przemysław Rajewski 5, Mamuka Chanchibadze 4.

Trzy godziny później swój mecz z Posnanią rozpoczęli wicemistrzowie Polski – Ogniwo Sopot. Także tu gospodarze byli zdecydowanym faworytem spotkania, choć goście z Poznania pierwsi zdobyli punkty. Drużyna trenera Karola Czyża szybko uporządkowała swoje szyki i kolejne akcje zakończone punktami należały już tylko do Ogniwa. Podobnie jak Lechia, sopocianie zdobyli w tym meczu pięć punktów.

Ogniwo Sopot – Posnania 69:5 (26:5)

Punkty dla Ogniwo: Wojciech Piotrowicz 24, Mateusz Plichta 15, Kakha Kawtaradze 10, Konstantyn Bezwierhyj 5, Stanisław Powała-Niedźwiecki 5, Dwayne Burrows 5, Sebastian Szulta 5

Punkty dla Posnanii: Bartosz Kubalewski 5

Nie udało się gdyńskiej Arce przywieźć punktów z Łodzi, gdzie „Buldogi” grały z Master Pharm. Tu z kolei nasza drużyna nie była faworytem i wydarzenia na boisku Łodzianki to potwierdzały. To była trzecia kolejka porażka Arki.

Master Pharm Rugby Łódź – Arka Gdynia 56:5 (36:5)

Punkty dla Arki: Krystian Szopa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama