Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Koniec pewnej ery. Po 31 latach Piotr Śliwicki odchodzi z funkcji prezesa Ergo Hestii

Jeszcze tylko do końca 2022 roku Piotr Śliwicki będzie pełnić funkcję prezesa zarządu Ergo Hestii. Po 31 latach postanowił zejść ze sceny jako najdłużej szefujący prezes branży ubezpieczeniowej. 1 stycznia 2023 roku ma go zastąpić Artur Borowiński, który jest kandydatem na to stanowisko.
Piotr Śliwicki
Po 31 latach Piotr Śliwicki rezygnuje z funkcji prezesa Ergo Hestii

Autor: Materiały prasowe

Piotr Śliwicki prezesem zarządów Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia i Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia jest od samego początku, czyli od 1991 roku. O rezygnacji ze stanowiska postanowił poinformować w specjalnym oświadczeniu.

– Po ponad 31 latach intensywnej pracy w zarządzie Ergo Hestii podjąłem osobistą decyzję o zakończeniu kariery w spółce. Planowałem ją od dłuższego czasu. Chciałem jednak doprowadzić do końca proces rozszerzenia zarządu, a także mieć wpływ na wybór nowego prezesa. Hestia, którą zostawiam w rękach Artura Borowińskiego, ma stabilną pozycję na rynku, zarówno pod względem portfela, pośredników, jak i samej kadry. Szczególną wartością jest nie tylko stabilność struktury zarządzania, ale przede wszystkim oparcie jej na wychowankach Hestii. Artur wielokrotnie udowodnił swoje kompetencje i mam zaufanie do jakości jego zarządzania. Cieszę się, że mogę pożegnać się z firmą, kiedy jest ona w najlepszej możliwej kondycji. Odchodzę w roku, w którym wypłaciliśmy rekordową dywidendę i możemy pochwalić się najlepszymi w historii wynikami finansowymi – mówi w wydanym komunikacie Piotr Śliwicki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Literacka Podróż Hestii. Znamy laureatkę

Za osiągnięcia Piotra Śliwickiego wyrazy uznania przekazali m.in. Heiko Stüber, przewodniczący Rady Nadzorczej Ergo Hestii i Dyrektor Finansowy Grupy Ergo oraz Oliver Willmes, odpowiedzialny za kierowanie działalnością międzynarodową Grupy Ergo.

– W imieniu całej Rady Nadzorczej dziękuję Piotrowi Śliwickiemu za wybitne osiągnięcia. Pod jego kierownictwem Ergo Hestia, jako spółka zależna Grupy Ergo, stała się najsilniejszym, po niemieckim rynku krajowym, kontrybutorem zysków w Ergo. Za to zasługuje na szacunek i wielkie podziękowania – mówi Heiko Stüber.

Natomiast Oliver Willmes uważa pracę z Piotrem Śliwickim za wielki zaszczyt.

– Życzę mu wszystkiego najlepszego w przyszłości – mówi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wrześniowa edycja Pomorskiego Spacerownika Artystycznego

Następca Piotr Śliwickiego cieszy się z nowej misji.

– Objęcie stanowiska po Piotrze Śliwickim to absolutny zaszczyt. Cieszę się, że dołączę do tak silnej i renomowanej firmy ubezpieczeniowej. Ergo Hestia jest mocno ukierunkowana na sprzedaż i obsługę klienta oraz wyróżnia się wyjątkową kulturą pracowniczą. Nie mogę doczekać się współpracy z fantastycznymi zespołami Hestii, z którymi będziemy rozwijać innowacje i tworzyć wyjątkową wartość dla naszych klientów, partnerów sprzedażowych, udziałowców i interesariuszy – mówi Artur Borowiński, który posiada 20-letnie doświadczenie w ubezpieczeniach, a od 2014 roku jest prezesem zarządu Compensa TU SA VIG i Compensa TUnŻ SA VIG.

Piotr Śliwicki otrzymał w swojej karierze wiele wyróżnień, m.in. tytuły „Człowieka Dekady Polskich Ubezpieczeń”, „Człowieka 15-lecia Polskich Ubezpieczeń” czy „Człowieka 30-lecia Polskich Ubezpieczeń”. Za wkład w rozwój polskiego rynku ubezpieczeń otrzymał Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski i Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama