Siatkarze Trefla na razie bez straty seta!

Siatkarze gdańskiego Trefla w grudniu nie stracili nawet seta. W niedzielę wieczorem, 12 grudnia w Ergo Arenie odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo w PlusLidze. Tym razem okazali się lepsi od beniaminka LUK Lublin pokonując go 3:0.
Siatkarze Trefla Gdańsk pewnie pokonali LUK Lublin (Fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Wyrównany przebieg meczu kibice oglądali tylko na początku pierwszego seta i we fragmentach drugiego. Gdańszczanie potrafili zagrać na tyle skutecznie, kontrolując wydarzenia na boisku, że drużyna z Lublina mogła mieć tylko fragmentarycznie szanse na wygranie choćby jednego seta. Kiedy Trefl grał nieco swobodniej, rywal doskakiwał drużynę trenera Michała Winiarskiego na kilka punktów, ale kiedy Trefl „wrzucał wyższy bieg”, rywalom trudno było dorównać.

Już w niedzielę, 19 grudnia o godz. 20:30 Trefl Gdańsk podejmie w Ergo Arenie Ślepsk Malow Suwałki. Bilety na ten mecz czekają w cenach od 10 do 35 zł na stronie: www.gdanskielwy.pl.

Trefl Gdańsk - LUK Lublin 3:0 (25:20, 25:22, 25:16)

Trefl Gdańsk: Lipiński 10, Wlazły 15, Kampa 2, Mika 11, Mordyl 8, Crer 8, Olenderek oraz Reichert, Zaleszczyk, Łaba 1, Pruszkowski (libero)

LUK Lublin: Nowakowski 8, Wachnik 8, Filipiak 13, Sobala 4, Pająk 1, Włodarczyk 10, Watten (libero) oraz Romać, Jóźwik, Stajer, Gniecki, Gregorowicz (libero)

MVP: Mariusz Wlazły