Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dwaj poszukiwani wpadli, bo...nie mieli maseczek

Dwaj mężczyźni w jednym ze sklepów na terenie Dzierzgonia przebywali bez maseczek na twarzach. Policjanci prowadzą kontrole przestrzegania obostrzeń i podjęli wobec obu interwencję. Szybko wyszło na jaw, że obaj mężczyźni są poszukiwani przez prokuraturę i sąd. Zostali zatrzymani.

Autor: Pixabay | Zdjęcie ilustracyjne

Policja już od dawna ostrzega, że funkcjonariusze prowadzą kontrole przestrzegania obowiązujących obostrzeń sanitarnych, m.in. zasłaniania ust i nosa maseczką. Takie działania mają być szczególnie intensywne w czasie przedświątecznych zakupów, kiedy sklepy odwiedzane są przez nas znacznie częściej. Zdarza się, że przy okazji takich interwencji w ręce policjantów wpadają osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości.

Takie zdarzenie miało miejsce w Dzierzgoniu (powiat sztumski). W trakcie minionego weekendu w jednym ze sklepów na terenie miasta funkcjonariusze spostrzegli dwóch mężczyzn, którzy nie mieli maseczek na twarzach. Podjęli wobec nich interwencję, w każdym przypadku rozpoczyna się to od ustalenia tożsamości. Po sprawdzeniu danych w policyjnym systemie informacyjnym szybko wyszło na jaw, że 27 - letni mieszkaniec Gdańska jest poszukiwany przez prokuraturę w celu ustalenia jego miejsca pobytu. Jego 36 - letni kolega jest z kolei poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Iławie. Obaj zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Policjanci przypominają, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust I nosa funkcjonariusz może nałożyć mandat karny w wysokości do 1000 zł lub skierować sprawę do sądu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama