Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kto będzie nowym dzierżawcą Terminalu Zbożowego w Porcie Gdynia? Ogłoszono przetarg

Do 1 grudnia można składać oferty w postępowaniu przetargowym na wydzierżawienie Terminalu Zbożowego w Porcie Gdynia. Nowy dzierżawca będzie musiał m.in. zapewnić przeładunki wielkości 1,2 miliona ton rocznie.
Bałtycki Terminal Zbożowy, Port Gdynia

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Terminal Zbożowy znajduje się przy nabrzeżach Indyjskim i Norweskim w gdyńskim porcie, przy ulicy Indyjskiej oraz al. Solidarności. To miejsce wyposażone w szereg magazynów, elewatory oraz place przeładunkowe. Port Gdynia zamierza wydzierżawić terminal na okres trzydziestu lat.

Port Gdynia szuka nowego dzierżawcy Terminalu Zbożowego. Ogłoszono przetarg

Jednym z warunków dzierżawy jest zapewnienie minimalnych przeładunków w relacjach burtowych (ze statku lub na statek), z wykorzystaniem nabrzeży terminalu, w ilości 1,2 miliona ton rocznie, aczkolwiek ten warunek zacznie obowiązywać dopiero od 1 stycznia 2030 r.

Generalnie, w terminalu powinny być przeładowywane i składowane ładunki suche oraz płynne pochodzenia roślinnego. Wyłączone są ładunki masowe luzem, złom i inne rodzaje odpadów, oraz prowadzenie działalności stoczniowej (budowa, przebudowa, remonty, likwidacja statków i innych obiektów pływających lub ich segmentów bądź części).

PRZECZYTAJ TEŻ: Nowy terminal promowy w Porcie Gdynia rozpoczął pracę. Stena Spirit wypłynęła do Szwecji

Potencjalni dzierżawcy na złożenie swoich ofert mają czas do 1 grudnia 2022 roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama