Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Prawdziwy wilk morski. Żeglarze wyłowili go z wody

Wilk został wyłowiony z kanału portowego w Łebie. Zwierzę, uratowane dzięki szybkiej orientacji żeglarzy z jednego z jachtów oraz pracowników portu, dochodzi do siebie pod opieką pracowników Słowińskiego Parku Narodowego.
Prawdziwy wilk morski. Żeglarze wyłowili go z wody
Wyratowany wilk ma szansę powrócić do swego naturalnego środowiska (Fot. Twitter/Sebastian Kluska)

To doprawdy niecodzienne zdarzenie, by w kanale portowym spostrzec wilka. Zwierzę zauważyli żeglarze z załogi jachtu s/y Sylviana. Powiadomili o tym bosmana portu, wilk był wyraźnie wycieńczony i bliski utonięcia. Osłabionego czworonoga udało się wyłowić z wody.

Jak podaje Sebastian Kluska, dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, wilk został przekazany pracownikom Słowińskiego Parku Narodowego. Nieprzypadkowo, ponieważ z jednej strony to fachowcy z dziedziny opieki nad wolno bytującymi zwierzętami - a przecież chodzi o to, by wyratowany wilk mógł powrócić do swego naturalnego środowiska, z drugiej zaś na terenie Słowińskiego Parku Narodowego żyją wilki. To co najmniej dwie watahy, ich populacja może wynosić nawet kilkadziesiąt sztuk. Wilki co prawda nie boją się wody, jednak trudno wyjaśnić, dlaczego ten osobnik znalazł się w portowym kanale.

Wilk wyłowiony z kanału portowego w Łebie będzie miał szansę powrotu do naturalnego środowiska (Fot. Twitter/Sebastian Kluska)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka