Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pożar w zajezdni w Nowym Porcie w Gdańsku! Spłonęły 3 tramwaje

Pożar w zajezdni w Nowym Porcie w Gdańsku. Spaliły się tramwaje. Na miejscu pracowało 8 zastępów straży pożarnej, akcja gaśnicza już się zakończyła.
Pożar w zajezdni w Nowym Porcie w Gdańsku! Spłonęły 3 tramwaje
(fot. KM PSP Gdańsk)
Aktualizacja

14 grudnia, godz. 14:20

W akcji gaśniczej uczestniczyło 23 strażaków. Gdański magistrat relacjonuje, że po oględzinach, policja i strażacy ustalili, jako prawdopodobną przyczynę pożaru zwarcie instalacji elektrycznej. Wstępnie wykluczono działanie osób trzecich. Nad ustaleniem szczegółów zdarzenia, pracuje specjalna komisja powołana przez Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

- Wstępnie straty oszacowano na 3,5 mln zł. Całkowitemu spaleniu uległy 2 tramwaje, a dwa sąsiednie zostały uszkodzone – poinformowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. 

Na żywo

godz. 23:00

Do groźnego pożaru w zajezdni tramwajowej w Nowym Porcie doszło w poniedziałek, 13 grudnia o godz. 22:30.

– Spaleniu uległy 3 tramwaje: jeden spłonął w całości, dwa są nadpalone – poinformował dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku.

Sytuacja jest już opanowana, nikomu nic się nie stało. Akcja gaśnicza trwa. Na miejscu pracuje 8 zastępów straży pożarnej.

Pożar w zajezdni tramwajowej w Nowym Porcie, to nie jedyne zdarzenie, do jakiego w poniedziałek, 13 grudnia wieczorem wyjeżdżali gdańscy strażacy. Przy ul. Sztutowskiej palił się zbiornik, natomiast w piwnicy pustostanu przy ul. Klinicznej spłonęły śmieci. W  żadnym z tych zdarzeń nikomu nic się nie stało.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama