Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Student PG doceniony przez Polską Agencję Kosmiczną

Marcin Jasiukowicz, student Politechniki Gdańskiej, został laureatem konkursu Polskiej Agencji Kosmicznej na najlepszą pracę dyplomową z zakresu badań kosmicznych.
Student PG doceniony przez Polską Agencję Kosmiczną

Autor: arch. pryw./PG

Konkursu promuje osiągnięcia studentów – zarówno ich osobiste, jak i zespołów. Na tegoroczną, piątą edycję konkursu, wpłynęła rekordowa liczbą zgłoszeń - z 19 uczelni i instytucji naukowych nadesłano 49 prac. W tym roku po raz pierwszy oceniano także rozprawy doktorskie. Marcin Jasiukowicz - absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, a teraz student Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej - został wyróżniony nagrodą III stopnia za pracę inżynierską „Stardust – Stratosferyczna platforma eksperymentalna”.

PRZECZYTAJ TEŻ 25 studentek ze stypendiami Intela i Perspektyw

- Moja praca inżynierska jest podsumowaniem dwóch lat pracy nad projektem „Stardust”, który wraz z kołem naukowym „SimLE” realizowaliśmy we współpracy ze Szwedzką, Niemiecką i Europejską Agencją Kosmiczną w ramach programu REXUS/BEXUS - mówi Marcin Jasiukowicz. Praca dotyczy lotów balonów stratosferycznych oraz platformy badawczej, którą Marcin Jasiukowicz skonstruował z zespołem Stardust w ramach międzynarodowego projektu. Projekt polegał na przeprowadzeniu badań mikrobiologicznych stratosfery z kosmodromu Esrange w Kirunie w Szwecji. Praca Jasiukowicza skupia się na elektronice kontrolującej eksperyment, którą zaprojektował w trakcie studiów. Marcin Jasiukowicz na PG studiuje interdyscyplinarny, międzyuczelniany kierunek - technologie kosmiczne i satelitarne.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa