Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Pijany ksiądz odprawiał ceremonię pogrzebową na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku

Ksiądz z parafii św. Maksymiliana Kolbe w Gdańsku w trakcie mszy i pogrzebu był pod wyraźnym wpływem alkoholu. O sprawie poinformował portal trójmiasto.pl, a informację tę potwierdził nam rzecznik archidiecezji gdańskiej. Duchowny został odsunięty od duszpasterstwa i skierowany na leczenie.
ksiądz

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Do bulwersujących wydarzeń doszło w czwartek, 1 grudnia. Sprawę jako pierwszy opisał portal trojmiasto.pl, który opublikował również film z ceremonii pogrzebowej na Cmentarzu Łostowickim, na którym można zobaczyć, jak ksiądz ma problemy z utrzymaniem równowagi i podtrzymuje się tablicy jednego z nagrobków. W pewnym momencie ksiądz przewrócił się – został podniesiony oraz wyprowadzony przez uczestników pogrzebu.

Pijany ksiądz odprawiał ceremonię pogrzebową w Gdańsku

– Świadkami była cała moja rodzina, sąsiedzi, koledzy żołnierze. Kuzyn, który go wyprowadzał, wyraźnie czuł alkohol. To wielki wstyd, trauma dla mnie i mojej rodziny. Tata był wzorowym katolikiem i nie zasłużył na tak żałosne pożegnanie. Proboszcz parafii, w której posługę pełnił kapłan odprawiający nabożeństwo pogrzebowe, wysłał tylko maila z przeprosinami i propozycją zadośćuczynienia – mówi portalowi trojmiasto.pl pan Robert.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ofiary księży słyszą: Zastanów się, czy po twojej stronie nie było jakiejś winy

Informację o pijanym duszpasterzu potwierdził nam rzecznik archidiecezji gdańskiej ksiądz kanonik dr Maciej Kwiecień. Jak się dowiedzieliśmy, duchowny z parafii św. Maksymiliana Kolbe w Gdańsku został już odsunięty od duszpasterstwa i skierowany na leczenie.

Z proboszczem parafii św. Maksymiliana Kolbe w Gdańsku nie udało nam się skontaktować. Nie odpisał również na e-maila z prośbą o komentarz i potwierdzenie tej sytuacji. Jeżeli tak się stanie, natychmiast opublikujemy wypowiedź proboszcza.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama