Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gdańsk: Pijana potrąciła 10-latkę. Zareagowała policjantka po służbie

Jadąca osobowym samochodem 40-latka potrąciła przechodzącą przez ulicę 10-letnią dziewczynkę. Dziecku, które z urazem nogi trafiło do szpitala, pomocy jako pierwsza udzieliła policjantka. Okazało się, że kobieta, która spowodowała wypadek była nietrzeźwa i miała 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
policja

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze | Zdjęcie ilustracyjne

O wypadku, do którego doszło na ul. Wieżyckiej przed godziną 7 rano w poniedziałek, 12 grudnia, poinformowali gdańscy policjanci. Samochód marki kia ceed jadąca w kierunku ul.Świętokrzyskiej, w strefie zamieszkania, potrącił 10-latkę, która przechodziła przez ulicę. Za kierownicą samochodu siedziała 40-letnia kobieta.

- Na tę sytuację jako pierwsza zareagowała policjantka z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego komisariatu przy ul. Platynowej, która była poza służbą. Funkcjonariuszka, widząc, co się stało, zatrzymała swój samochód, wezwała policję i pogotowie oraz udzieliła 10-latce pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz wsparcia psychicznego, aż do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Na skutek wypadku 10-latka została przewieziona do szpitala z urazem nogi – relacjonuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

ZOBACZ TEŻ: Zaginięcie Iwony Wieczorek. "Mężczyzna z ręcznikiem" zgłosił się na policję

Jak się dowiadujemy, skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego zbadał stan trzeźwości kierującej kią i okazało się, że 40-latka była pijana, bowiem miała w wydychanym powietrzu ponad 0,7 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

- Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi 4,5 roku pozbawienia wolności, Jeśli następstwem wypadku jest ciężki uszczerbek na zdrowiu, sprawcy grozi do 12 lat więzienia. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania pojazdami – słyszymy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama