Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zgniła pogoda na święta. Ciepło, ale z opadami mieszanymi

Dość zgniłą aurę dla Pomorza na święta potwierdza Pomorski Alarm Pogodowy. Na ich Facebooku czytamy, że najprawdopodobniej Wigilia oraz Boże Narodzenie będą deszczowe, miejscami z opadami mieszanymi.
Park Oliwski, iluminacje

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Jaka pogoda na Boże Narodzenie?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał synoptyczną prognozę pogody dla Polski na długi, świąteczny weekend 23-26 grudnia. Nadchodzące Wigilia i Święta Bożego Narodzenia upłyną z przewagą dużego zachmurzenia i z opadami deszczu, spowodowanymi przechodzeniem przez Polskę kolejnych stref frontowych. Na obszarach górskich i przejściowo na północnym wschodzie możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem i śniegu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Silny wiatr i cofka. Pogoda na Pomorzu

Na ogół będzie ciepło. Najcieplejszy będzie południowy zachód, gdzie temperatura może dochodzić do 8°C, 10°C, a najchłodniejszy – północny wschód. Tam temperatura maksymalna sięgać będzie 1°C, 4°C. Przechodzeniu kolejnych układów barycznych będzie towarzyszył silniejszy, porywisty wiatr, na ogół w porywach do 65-70 km/h, jednak w poniedziałek, 26 grudnia na Wybrzeżu porywy mogą osiągać 80 km/h.

Jakie będą święta na Pomorzu? Prognoza pogody

Dość zgniłą aurę dla Pomorza potwierdza też Pomorski Alarm Pogodowy. Na ich Facebooku czytamy, że najprawdopodobniej Wigilia oraz Boże Narodzenie będą deszczowe, miejscami z opadami mieszanymi.

Temperatury maksymalne w dniach 24, 25 i 26 grudnia wyniosą od 4 do 8°C. Nocami spadki do 2-4 stopni na plusie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pogoda na drugi dzień Świąt – jaka będzie na Pomorzu?

Wiatr przez cały okres świąteczny z południowego zachodu, momentami odczuwalny do 30-50 km/h.

Skoro pogoda nas zawodzi, pozostaje nam mieć tylko dobry nastrój.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama