Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

„Johnny” idzie po Orły. Film o ks. Kaczkowskim dostał aż 8 nominacji!

Film "Johnny" otrzymał aż osiem nominacji do tej prestiżowej nagrody filmowej, w tym dla Najlepszego Filmu Roku. Jednym z nominowanych jest także trójmiejski scenarzysta tego filmu - Maciej Kraszewski.
film „Johnny”
Księdza Jana Kaczkowskiego, twórcę puckiego hospicjum, zagrał Dawid Ogrodnik 

Autor: H. Komerski | materiał prasowy

Film „Johnny”, czyli historia przyjaźni księdza Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego, idzie jak burza. Nie dość, że przyciągnął do kin już prawie milion widzów, co dało mu drugie miejsce w rankingu najbardziej kasowych polskich filmów 2022 roku, to jeszcze teraz uzyskał osiem nominacji do jednej z najbardziej prestiżowych w Polsce nagród filmowych – Orłów.

Johnny" w reżyserii Daniela Jaroszka, wyprodukowany i dystrybuowany przez NEXT FILM powalczy przede wszystkim w najważniejsze kategoriiNajlepszy Film.

Ale oprócz tej nominacji zdobył jeszcze siedem innych: Piotr Trojan w kategorii Najlepsza Główna Rola Męska, a także Dawid Ogrodnik w kategorii Najlepsza Główna Rola Męska, Maria Pakulnis w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca, reżyser Daniel Jaroszek w kategorii Odkrycie Roku ( to jego filmowy debiut), a Maciej Kraszewski z Trójmiasta, w kategorii Najlepszy Scenariusz. „Johnny" ma również szansę na statuetki w kategoriach Najlepszy Dźwięk (Sebastian Brański, Wojciech Mielimąka, Marcin Kasiński) i Najlepsza Charakteryzacja (Liliana Gałązka). 

„Johnny” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego charyzmatycznego księdza Jana Kaczkowskiego - Patryka Galewskiego. Chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego księdza Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Laureatów tej nagrody poznamy 6 marca.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama