Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tajemnica to najsilniejsza więź. HBO Max pokaże serial kryminalny kręcony w Trójmieście

#BringBackAlice zapowiada się na dobrą, filmową, kryminalną historię. To serialowa opowieść o zaginionej influencerce, która po roku zostaje odnaleziona w dziwnych okolicznościach.
Tajemnica to najsilniejsza więź. HBO Max pokaże serial kryminalny kręcony w Trójmieście

Autor: HBO Max | materiał prasowy

A to niespodzianka. HBOMax już wiosną pokaże nowy, polski serial, kręcony w Trójmieście. Scenariusz do #BringBackAlice, bo taka jest jego nazwa, napisali: Caleb Ranson ("W 80 dni dookoła świata") oraz absolwenci Gdyńskiej Szkoły Filmowej: Miłosz Sakowski i Marcin Kubawski.

Niespodzianka jest tym większa, że niedawno HBO zapowiedziało, iż przestaje produkować własne seriale w naszej części Europy. Tym bardziej więc czekamy na #BringBackAlice.

Serial składa się z 6 odcinków, a reżyseruje go Dawid Nickel.

Początkowy projekt tego serialu zakładał inny tytuł: „Trauma”. Tytuł zmieniono, ale historia została ta sama. To serial kryminalny, opowiadający o grupie licealistów, którzy w następstwie różnych wypadków muszą ułożyć sobie życie na nowo. Szczegóły produkcji były i nadal są trzymane w tajemnicy. Za produkcję wykonawczą odpowiada firma Telemark, realizująca wcześniej dla HBO Polska serial „Pakt”, a dla Netfliksa - „Wielką Wodę”.

Serial kręcony był w Trójmieście, głównie w Gdańsku. Zdjęcia realizowano m.in. w tunelu pod Martwą Wisłą i przy ulicy Elektryków.

O czym opowie nam #BringBackAlice?

To historia o zaginionej influencerce, która po roku zostaje odnaleziona w dziwnych okolicznościach.

Trójmiejska społeczność jest bardzo wstrząśnięta zaginięciem popularnej influencerki - Alicji Stec (w tej roli Helena Englert). Po roku poszukiwań, nastolatka zostaje odnaleziona w tajemniczych okolicznościach. Niestety internetowa idolka i dziewczyna z tzw. dobrego domu, niemal nic nie pamięta. Ze strzępków informacji, niepokojących flashbacków i fragmentarycznych wspomnień próbuje odtworzyć przeszłość. Nie wszyscy jednak wierzą, że straciła pamięć... Wkrótce okazuje się, że tego samego dnia zniknęła bez śladu także inna nastolatka – Wera. Brat zaginionej, Tomek, podejrzewa, że to właśnie Alicja może być kluczem do odnalezienia jego siostry. Powrót influencerki staje się też źródłem konfliktów w grupie jej ukochanych przyjaciół. Łączy ich bowiem mroczny sekret, a od zawsze wiadomo, że tajemnica to najsilniejsza więź…

W serialu, oprócz Heleny Englert odgrywającej główną rolę, zobaczymy także Marietę Żukowską, Jowitę Budnik, Katarzynę Gałązkę, Marcela Opalińskiego, Milę Jankowską, Sebastiana Delę, Stanisława Linowskiego, Bartka Deklewę, Vitalika Havryla, Natalię Iwańską, Adama Cywkę, Marcina Steca i Sandrę Drzymalską. Całość liczy sześć odcinków - a reżyserii podjął się Dawid Nickel. Procucentami wykonawczymi są Antony Root, Johnathan Young i Steve Mattheus.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama