Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Żużlowcy Wybrzeża Gdańsk mają nowego kapitana. To Nicolai Klindt

Żużlowcy Zdunka Wybrzeża Gdańsk zakończyli zgrupowanie w Hotelu Gwiazda Morza Resort Spa & Sport we Władysławowie. Integracyjny obóz zwieńczył wybór nowego kapitana drużyny. Menedżer gdańskiej ekipy Eryk Jóźwiak, po uprzednich konsultacjach z zawodnikami, zdecydował, że rolę tę będzie pełnił Nicolai Klindt.
Nicolai Klindt
Duńczyk Nicolai Klindt będzie kapitanem gdańskiej drużyny w sezonie 2023

Autor: Tomasz Rosochacki

Nicolai Klindt nowym kapitanem żużlowców Wybrzeża Gdańsk

– Wybór na kapitana drużyny to zaszczyt, szczególnie w wypadku, kiedy masz do czynienia z taką świetną ekipą, jak Zdunek Wybrzeże Gdańsk na sezon 2023 – powiedział 34-letni Duńczyk Nicolai Klindt. – Trudno powiedzieć, jakim będę kapitanem, jaki będę miał styl, ale najważniejsze jest to, aby każdy dawał z siebie sto procent w każdym wyścigu. Z przyjemnością będę pomagał kolegom, tak na torze, jak i w parku maszyn. Myślę też, że złapałem bardzo dobry kontakt z Erykiem Jóźwiakiem. Na pewno ten fakt ułatwi mu pracę, gdy w pewnych kwestiach będę pełnił rolę przekaźnika pomiędzy nim a drużyną.

Nicolai Klindt podkreśla, że jako kapitan ceni sobie sposób, w jaki zbudowano gdański zespół.

– To dla nas ważne, że mamy w składzie pięciu seniorów. Nie będziemy musieli co weekend rywalizować o to, kto bardziej zaimponuje menedżerowi, a potem czekać na decyzję, kto znajdzie się w składzie, a kto nie. Zamiast tego będziemy mogli spokojnie posprawdzać nasz sprzęt i poszukać optymalnych ustawień. Wierzę, że naszą siłą będzie nie tylko poziom sportowy, ale i jedność w drużynie – wyjaśnia duński żużlowiec.

 

Duńczyk swój optymizm buduje między innymi na tym, co zobaczył we Władysławowie. Nie ukrywa, że zachwyciły go nie tylko warunki, w jakich przyszło mu spędzić te kilka dni z zespołem.

– Nie było nudny, a zgrupowanie było znakomicie zorganizowane. Nie wyobrażam sobie, abyśmy mogli lepiej trafić z wyborem miejsca na nasz pobyt. Najcenniejsze było jednak to, jak świetny kontakt złapaliśmy ze sobą. Naprawdę przyjemnie spędziliśmy ten tydzień, a pomiędzy zaplanowanymi zajęciami i tak większość czasu przebywaliśmy razem, bo, po prostu, tak chcieliśmy. Widać, że w tej grupie ludzi czujemy się ze sobą dobrze. Liczę, że to będzie dla nas ogromna wartość dodana, także podczas meczów – zakończył nowy kapitan Wybrzeża.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka