Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mieszkańcy zadowoleni. Na „berlince” przy pomniku 18. Pułku Ułanów będą światła

Wspólna petycja mieszkańców kilku sołectw, sołtysów, radnych, wójta, starosty, policjantów, proboszcza i posła przyniosła efekt. Podczas remontu drogi krajowej 22 przy pomniku 18. Pułku Ułanów na skrzyżowaniu Nowa Cerkiew – Krojanty powstanie, nie zaplanowana wcześniej, sygnalizacja świetlna.
Mieszkańcy zadowoleni. Na „berlince” przy pomniku 18. Pułku Ułanów będą światła
W ostatnich latach na skrzyżowaniu przy pomniku 18 Pułku Ułanów koło Krojant, na którym mieszkańcy wywalczyli sygnalizację świetlną, doszło do kilkunastu wypadków

Autor: Olek Knitter | Zawsze Pomorze

Autorzy petycji, pod którą podpisało się w sumie 700 osób, chyba sami nie spodziewali się, że ich prośba zostanie uwzględniona tak szybko i sygnalizacja świetlna stanie na skrzyżowaniu już podczas trwającej modernizacji drogi, gdyż nie była ona wcześniej ujęta w planach inwestycyjnych. Potwierdza to wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Mieszkańcy chcą świateł na „berlince” przy pomniku 18. Pułku Ułanów koło Krojant

- Podczas trwającej właśnie inwestycji ten sam wykonawca zamontuje na tym skrzyżowaniu, na którym przypomnę już kilka osób straciło życie i zdrowie, sygnalizację świetlną. Decyzję taką GDDKiA podjęła po petycjach i dokonaniu analizy. Wcześniej na tym skrzyżowaniu zaplanowane były co prawda bezpieczne dla jadących „berlinką” lewoskręty, ale mistrzostwem świata jest bezpieczne wyjechanie z dróg powiatowych na „berlinkę” - w lewo z Krojant w stronę Czerska czy z Nowej Cerkwi w stronę Chojnic – mówi wójt Zbigniew Szczepański.

Jak wyjaśnia zastępca wójta Janusz Szczepański na tym skrzyżowaniu zbudowana zostanie sygnalizacja akomodacyjna. - To będzie sygnalizacja wykorzystująca dodatkowe czujniki, które będą analizować natężenie ruchu na skrzyżowaniu i w inteligentny sposób będzie ona zmieniać i dostosowywać cykle świateł – tłumaczy Szczepański.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama