Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gdańskie lotnisko liczy na pracowitą zimę. W ofercie połączenia do 18 krajów

69 kierunków, do 18 państw, na 59 lotnisk, realizowanych przez 9 przewoźników, to nowa zimowa siatka połączeń lotniczych z Gdańska, dostępna od 31 października 2021 r. Zniknęły głównie wakacyjne kierunki takie jak Santorini, Korfu, Mykonos, Kreta, czy Zadar i Split, pojawiły się natomiast zupełnie nowe loty do Walencji i Narwiku.
Gdańskie lotnisko liczy na pracowitą zimę. W ofercie połączenia do 18 krajów
Port Lotniczy Gdańsk. Fot. Rafał Neumann

Do Walencji, kurortu na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii, samoloty irlandzkich linii Ryanair zaczęły latać 2 listopada. Połączenia realizowane są dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Do Narwiku na północy Norwegii będzie można polecieć od 16 grudnia, w czwartki i niedziele. Z kolei do stolicy Finlandii, Helsinek można polecieć od 2 listopada samolotami linii Finnair. Kursują cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Wracają też połączenia do austriackiego Wiednia, irlandzkiego Cork, szwedzkiego Vaxjo realizowane przez Ryanair i norweskiego Bodo, dokąd poleci Wizz Air.

- Od 31 października połączenia z francuskim lotniskiem Paryż-Beauvais uruchomiła linia Ryanair - informuje Agnieszka Michajłow, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. - Obecnie na to samo lotnisko lata Wizz Air. Od 31 października Ryanair kursuje z Gdańska do stolicy Szwecji na lotnisko Sztokholm-Arlanda.
 

Dokąd z Wizz Air'em, dokąd z Ryanair'em?

Linia lotnicza Wizz Air będzie latać zimą na 31 lotnisk: Aberdeen, Alesund, Bergen, Billund, Charków, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Goteborg, Edynburg, Eindhoven, Hamburg, Haugesung, Kolonia-Bonn, Kijów-Żulany, Kutaisi, Liverpool, Londyn-Gatwick, Londyn-Luton, Lwów, Malmo, Mediolan-Bergamo, Narwik, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Stavanger, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku. 

 

 Ryanair poleci z Gdańska do 28 miast: Aarhus, Alicante, Billund, Birmingham, Bristol, Cork, Dublin, Edynburg, Goteborg, Hamburg, Kopenhaga, Kijów-Boryspol, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Newcastle, Odessa, Oslo-Torp, Pafos, Paryż-Beauvais, Sztokholm-Arlanda, Vaxjo, Walencja, Wiedeń, Wrocław. 

Natomiast Polskie Linie Lotnicze LOT z Gdańska mają trzy polskie kierunki: Warszawę, Kraków i Lublin. KLM - Amsterdam, SAS - Kopenhagę, Lufthansa - Frankfurt i Monachium, Eurowings - Dusseldorf, Finnair - Helsinki, a Norwegian - Oslo-Gardermoen. 

- Pandemia nie uniemożliwia latania, wymaga jednak od pasażerów szczególnego przygotowania się do podróży. Zachęcamy do sprawdzania informacji na stronie gdańskiego lotniska www.airport.gdansk.pl w zakładce "aktualności", a także na stronie polskiego rządu w zakładce "informacje dla podróżujących" oraz w aplikacji na urządzenia mobilne "Polak za granicą"  – mówi Agnieszka Michajłow.
 

"Za nami udany październik"

W październiku 2021 r. gdańskie lotnisko odwiedziło w sumie 307 278 gości. To o 161 proc. więcej niż w październiku ub. roku i tylko o ok. jedną trzecią mniej niż w październiku 2019 r., w rekordowym roku, w którym odnotowano w sumie 5,4 pasażerów.

 

- W całym 2021 r., w w Porcie Lotniczym Gdańsk naliczono 1 685 388 gości - mówi rzeczniczka lotniska. - Do dwóch milionów pasażerów w tym roku brakuje nam już tylko ponad 314 tys. podróżnych. Jesteśmy przekonani, że będzie ich w listopadzie i grudniu
o wiele więcej.

W październiku, w ruchu czarterowym, głównie wakacyjnym, poleciało o ponad 170 proc. więcej turystów niż w porównywalnym czasie ubiegłego roku, tylko o ok. 7,5 proc. mniej niż w roku 2019, natomiast o 25 proc. więcej niż w 2018 r. Najpopularniejsze kierunki czarterowe to Turcja, Egipt, Grecja i Hiszpania.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama