Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Julia Ziółkowska z Tczewa w finale „Szansy na Sukces”! Powalczy o występ w Opolu!

Julia Ziółkowska z Tczewa, uczestniczka zajęć wokalnych w Centrum Kultury i Sztuki, wygrała odcinek programu „Szansa na sukces. Opole 2023, poświęcony twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Wygraną zapewniła jej sztandarowa piosenka lidera Republiki - "Biała flaga". Przed Julką w najbliższą niedzielę szansa na zawalczenie o udział w Debiutach w Opolu.
Julia Ziółkowska z Tczewa w finale „Szansy na Sukces”! Powalczy o występ w Opolu!

Autor: Szansa na Sukces. Opole 2023 TVP

O udział w konkursie Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu powalczy 12 kandydatów. W pierwszej części wokaliści zaśpiewają utwór z gwiazdą odcinka, który wygrali. Spośród nich widzowie wybiorą trzy osoby. W drugiej odsłonie wykonają przebój wylosowany przez Marka Sierockiego. O tym, kto pojedzie do Opola, znów zadecydują głosy publiczności.

Finał „Szansy na sukces” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 21 maja o godz. 15:15 (część I) oraz 16:25 (część II) na TVP2. Zachęcamy do oglądania i głosowania na Julię Ziółkowską!


Julka w tym roku kończy 17 lat. Jak sama mówi, muzyka towarzyszy jej w życiu od dzieciństwa. Jak powiedziała w rozmowie z Radiem Tczew udało się jej dostać na zajęcia do Agaty Sowy, a później do Centrum Kultury i Sztuki. Chodziła do szkoły muzycznej pierwszego stopnia w Tczewie, do klasy skrzypiec i fortepianu. Często słuchała Ciechowskiego, Niemena, ale także Dawida Podsiadło, Natalię Schroeder czy Krzysztofa Zalewskiego. 


Co takiego sprawiło, że właśnie ci artyści są najchętniej słuchani przez Julkę?

- Jeśli chodzi o twórczość Ciechowskiego, to najbardziej urzeka mnie rytm oraz tekst – mówi finalistka "Szansy na Sukces". - Ciechowski miał w sobie pierwiastek kobiety i umiał to objąć w słowa, tak jak np. w utworze „Nie pytaj o Polskę”. Swoimi tekstem opisuje nasz kraj jako piękną kobietę. A jeśli chodzi o twórczość Niemena, to po pierwsze jego głos i barwa to jest coś co mnie urzeka, bo jak na mężczyznę ma wysoki glos. Kolejną sprawą są jego charakterystyczne melizmaty, które bardzo trudno „podrobić”. No i oczywiście jego teksty, które niosą świetne przesłanie, jak np. w utworze „Dziwny jest ten świat”, który pasuje nie tylko do czasów, w których żył Niemen, ale też do obecnej sytuacji na świecie. I to bardzo cenię w obu artystach, że każdy człowiek może znaleźć w ich piosenkach kawałek siebie.


Julia Ziółkowska nie tylko pięknie śpiewa, ale i gra na kilku instrumentach. Zaskoczyć u tak młodej osoby może ukulele. Gra także na skrzypcach, fortepianie oraz gitarze elektrycznej i klasycznej.

- Wiodącym instrumentem dla mnie są jak najbardziej skrzypce – zdradza nam Julia. - To na nich chciałam grać w wieku 3 lat i spełniłam, to co sobie postanowiłam. Są dla mnie bardzo ważne i naprawdę można się w nich zakochać przez brzmienie oraz delikatność.

Oprócz muzyki finalistka "Szansy na Sukces" ma jeszcze kilka innych pasji.

- Jeśli chodzi o inne pasje, to na pewno zaliczam do nich fotografowanie – mówi. - Uwielbiam robić zdjęcia i w wolnej chwili coś tam sobie tworzę. Kolejną moją pasją jest podróżowanie. Kocham zwiedzać świat i poznawać inne kultury oraz ludzi. I oczywiście jeszcze sport, który był u mnie od maleńkości. Nie licząc muzyki, pomaga mi odciążyć się od problemów czy rzeczy, które mnie w jakiś sposób dręczą - dodaje Julia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka