Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Narkotyki schował w portfelu. Nel i tak je znalazła

Zaledwie od 10 miesięcy w starogardzkiej komendzie policji służy owczarek belgijski o wdzięcznym imieniu Nel, jednak trudno znaleźć drugiego czworonożnego funkcjonariusza z tak dobrymi wynikami. Nel niemal podczas każdej służby ujawnia środki odurzające. Ostatnio znalazła amfetaminę schowaną… w portfelu.
Nel podczas szukania narkotyków

Autor: KPP Starogard Gdański

Narkotyki schował w portfelu. Nel i tak je znalazła

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego przedstawią kierowcy osobowego volkswagena zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku w czasie kontroli drogowej. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę, 22/23 lipca.

– Starogardzcy policjanci prowadzili wówczas działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej – informuje asp. szt. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim. – Podczas patrolu funkcjonariusze, wśród których był przewodnik psa wyspecjalizowanego w poszukiwaniu zapachu narkotyków, zauważyli samotnie zaparkowane auto, wewnątrz którego siedział młody mężczyzna. Samochód stał przed jednym z zamkniętych już o tej porze sklepów wielkopowierzchniowych. Cała ta sytuacja wydała się mundurowym podejrzana. Policjanci postanowili wylegitymować mężczyznę i sprawdzić jego auto.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nel miała nosa. Wywęszyła marihuanę i amfetaminę

– 20-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, zapytany o to, czy posiada przy sobie jakieś zabronione w Polsce środki, odpowiedział przecząco. Podczas kontroli osobistej policjanci pozwolili działać Nel. Czujny nos psa wskazał leżący w aucie portfel. Jak się okazało, policjanci znaleźli wewnątrz woreczek strunowy z żółtą sypką substancją. Badanie testerem wykazało, że była to amfetamina – dodaje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim.

Kierowca volkswagena został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za ten czyn karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Asp. szt. Marcin Kunka podkreśla, że Nel jest bardzo skuteczna.

– Praktycznie nie ma takiego miejsca, w którym Nel nie znalazłaby ukrytych narkotyków – mówi funkcjonariusz. – Swoje możliwości pokazała także podczas specjalnego szkolenia, gdzie odnalazła narkotyki w miejscu, w którym wyczuwany był silny zapach smaru.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama