Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Policjanci przypilnują prędkości kierowców. Będą kontrole!

W gdańskiej drogówce w ruch pójdą dodatkowe radary mierzące samochodową prędkość i nieoznakowane policyjne auta z wideo rejestratorami. Tak wyglądać mają działania zaplanowane przez policjantów na piątek, 11 sierpnia 2023. Będą one elementem ogólnopolskiej akcji kontrolno-prewencyjnej „Prędkość”.
drogówka, policja
Drogowi recydywiści będą musieli liczyć się z podwójnymi mandatami 

Autor: Śląska Policja

Akcja „Prędkość” na Pomorzu. Co sprawdzą policjanci?

Zapowiadane przez funkcjonariuszy drogówki z Gdańska działania w ramach akcji „Prędkość” rozpoczną się już we wczesnych godzinach porannych w piątek, 11 sierpnia.

– Zauważyć będzie można większą liczbę patroli, wyposażonych w ręczne mierniki prędkości, oraz radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami. Mundurowi swoim nadzorem obejmą przede wszystkim rejony przejść dla pieszych, ponieważ w ich obrębie dochodzi do największej ilości zdarzeń drogowych – zaznacza st. sierż. Justyna Chabowska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zmasowane kontrole taksówek na aplikacje w Trójmieście

Policyjne deklaracje wskazują, że celem akcji jest „zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych spowodowanych brawurą i nadmierną prędkością”. Funkcjonariusze mają zwracać uwagę na wszystkie przewinienia w ruchu drogowym, takie jak, np., brak pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, zarówno u kierujących, jak i pasażerów. Skupią się szczególnie na prędkości, z jaką poruszają się kierujący.

– Działania „Prędkość” to akcja cykliczna, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach – tłumaczy st. sierż. Justyna Chabowska. – Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn kolizji i wypadków na drogach. Ma ona także wpływ na poniesione podczas zdarzeń obrażenia.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drogach. Przypominamy, że ze szlaków komunikacyjnych korzystają także niechronieni uczestnicy ruchu, których życie i zdrowie jest najbardziej zagrożone.

st. sierż. Justyna Chabowska / Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka