Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Tragiczne kąpiele. W Bałtyku i jeziorze Bagienka utonęli dwaj mężczyźni

W sobotę, 19 sierpnia w niewielkim jeziorze Bagienka koło miejscowości Mermet w gminie Lubichowo utonął mężczyzna. Natomiast dzień później w Karwieńskich Błotach w gminie Krokowa również doszło do tragedii w Bałtyku. Niestety, może to być najtragiczniejszy weekend pod względem utonięć podczas tegorocznych wakacji.
Tragiczne kąpiele. W Bałtyku i jeziorze Bagienka utonęli dwaj mężczyźni
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Canva) 

Utonięcie niedaleko Starogardu Gdańskiego

Do tragicznego zdarzenia doszło ok. godz. 20:20. Wówczas to do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie wpłynęła informacja o tonącym mężczyźnie w jeziorze Bagienka niedaleko miejscowości Mermet, w gminie Lubichowo.

Na miejsce zadysponowano strażaków ze Starogardu Gdańskiego oraz najbliższych miejscu zdarzenia strażaków dysponujących łodziami z OSP Ocypel i OSP Lubichowo. Na miejsce zadysponowano także specjalistyczną grupę wodno-nurkową z Kościerzyny.

Po odnalezieniu i wyciągnięciu mężczyzny z wody przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon.

Tragiczna kąpiel w Bałtyku

Do tragedii doszło również nad Morzem Bałtyckim. W niedzielę, 20 sierpnia życie w morzu stracił mężczyzna. Mimo szybkiej reakcji świadków, którzy wyciągnęli go na brzeg, mężczyzny nie udało się uratować. Niestety, wiele wskazuje na to, iż będzie to najtragiczniejszy weekend pod względem utonięć w kraju. Tylko w sobotę życie w wodzie straciło osiem osób - najwięcej jednego dnia od początku czerwca. Nie są jeszcze znane dane za niedzielę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka