Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Zawsze Biznes i Nieruchomości

Gdańskie lotnisko liczy na pracowitą zimę. W ofercie połączenia do 18 krajów
Gdańskie lotnisko liczy na pracowitą zimę. W ofercie połączenia do 18 krajów

69 kierunków, do 18 państw, na 59 lotnisk, realizowanych przez 9 przewoźników, to nowa zimowa siatka połączeń lotniczych z Gdańska, dostępna od 31 października 2021 r. Zniknęły głównie wakacyjne kierunki takie jak Santorini, Korfu, Mykonos, Kreta, czy Zadar i Split, pojawiły się natomiast zupełnie nowe loty do Walencji i Narwiku.

10.11.2021 11:10
Statek z gdyńskiej stoczni pomoże zbudować podmorski tunel między Niemcami a Danią
Statek z gdyńskiej stoczni pomoże zbudować podmorski tunel między Niemcami a Danią

Kolejny innowacyjny projekt gdyńskiej stoczni Crist oraz biura projektowego StoGda. Tym razem powstaje wielozadaniowa jednostka MPP (multi purpose pontoon), która zostanie wykorzystana przy budowie tunelu Fehmarnbelt łączącego Niemcy z Danią. Ta podwodna przeprawa to najdłuższa na świecie tego typu konstrukcja.

10.11.2021 00:39
Rośnie zaplecze w pobliżu gdyńskiego portu. Rumia Invest Park będzie większy

Rumia Invest Park będzie większy. Dzięki prawie 3,4 mln zł unijnego dofinansowania powstaną nowe tereny dla działalności logistycznej i magazynowej. To już drugi etap tej inwestycji w pobliżu gdyńskiego portu.

08.11.2021 21:33
Port Gdynia
Budowa Drogi Czerwonej rozpocznie się przed końcem 2026 r.? Prognozy bukmacherów

Droga Czerwona w Gdyni to jedna z kluczowych inwestycji dla rozwoju gdyńskiego portu. Od lat projekt ten jest obiecywany przez parlamentarzystów wszystkich opcji politycznych, jednak nie dochodzi do skutku już tak długo, że sprawie przyjrzeli się bukmacherzy. Zdaniem analityków z Betfan, budowa Drogi Czerwonej rozpocznie się przed końcem 2026 r.

08.11.2021 18:42
Uniwersytet Gdański współpracuje z RWE Renewables na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej

Morskie farmy wiatrowe w polskiej strefie Morza Bałtyckiego coraz bliżej. Aby jeszcze przyspieszyć proces ich projektowania, w oparciu o edukację i inicjatywy badawczo-rozwojowe, Uniwersytet Gdański oraz Baltic Trade & Invest (spółka zależna RWE Renewables) podpisali porozumienie. Obejmuje ono współpracę badawczo-rozwojową w zakresie optymalnego wykorzystania obszarów morskich, w tym akwakultury i morskiej energetyki wiatrowej.

05.11.2021 17:29
C.Hartwig Gdynia ma nowego właściciela

Spółka C.Hartwig Gdynia sprzedana. Jednego z wiodących spedytorów w Polsce kupiła firma logistyczna Rhenus Beteiligungen International, wchodząca w skład Grupy Rhenus. Mimo zmiany właścicielskiej, gdyńska spółka będzie działała pod dotychczasową nazwą.

05.11.2021 17:21
Reklama
Zielone tsunami – jak szeroko i jak głęboko zmieni ono naszą rzeczywistość?

Wielka, zielona transformacja, u której progu stoimy odciśnie głębokie piętno na wszystkich dziedzinach naszego życia społeczno gospodarczego. Nie sposób dziś nawet przewidzieć większości jej skutków. Nie miejmy jednak złudzeń – zmiana ta nas dosięgnie, nie uciekniemy od niej i w naszym interesie jest jak najszybsze przyjęcie tego do wiadomości. Tylko od nas zależy, czy potraktujemy ją jako kolosalną barierę rozwoju, czy jako mieszankę kolosalnych szans i wyzwań. Na czym będzie polegało zielone tsunami, które przetoczy się przez całą europejską gospodarkę? Co będzie ono oznaczało dla polskich firm? Jak odnaleźć swoje w miejsce w nowej rzeczywistości?

05.11.2021 10:51
ORP Orzeł przechodzi remont. Marynarka Wojenna została bez okrętów podwodnych

ORP Orzeł w PGZ Stoczni Wojennej. Jak informuje stocznia, jednostka wchodząca w skład Dywizjonu Okrętów Podwodnych 3. Flotylli Okrętów w Gdyni przejdzie naprawy bieżące. To jedyny okręt polskiej Marynarki Wojennej – pozostała teraz bez okrętów podwodnych w gotowości bojowej.

04.11.2021 18:47
Zielony Ład – jakie jest jego sedno i jak będzie on zmieniał Unię Europejską?

Europejski Zielony Ład to wizja gospodarki, która współegzystuje z planetą – przyrodą, surowcami, klimatem – i nie dąży do jej dalszej zachłannej eksploatacji. Idea ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najbogatszych, najbardziej „sytych” cywilizacyjnie społeczeństw Europy. Z perspektywy państw takich jak Polska strategia ta – zakładająca m.in. odejście od paliw kopalnych – na pierwszy rzut oka wydaje się być niewygodnym balastem rozwojowym. Warto jednak spojrzeć na nią jako na dziejową szansę, dającą możliwość „przeskoczenia” wielu zastałych od lat zależności gospodarczych i budowania nowych specjalizacji technologicznych.

04.11.2021 13:05
Reklama
Energia z wody, wiatru oraz słońca. Gminy chcą niższych rachunków za prąd i ciepło

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot pracuje nad koncepcją utworzenia klastrów energii na terenie województwa pomorskiego. Wytypowano trzy obszary, które mają największy potencjał rozwoju inwestycji związanych z energią: słoneczną, wiatrową, geotermalną, wody, zasobów biomasy oraz rozwoju technologii pomp ciepła.

04.11.2021 12:18
wiatrak
Zrozumieć wielkie zielone wyzwanie i wielką zieloną grę

Myśląc o dobrej przyszłości Polski, musimy zrozumieć nie tylko siebie, ale także Europę i świat. A tam następuje dziś wielkie przemeblowanie, nowe rozdanie kart. Krystalizują się nowe reguły gry i nowe kierunki rozwoju. Jakie wysiłki powinniśmy podjąć, by móc korzystnie się w tę grę wpisać, a tym bardziej ją współkształtować? Czego powinna dotyczyć nowa, zielona i inkluzywna wizja rozwoju Polski? Czy mamy szansę przeistoczyć się z szarego tygrysa wzrostu w zielonego tygrysa technologii i innowacji?

04.11.2021 11:29
Nowe dowody osobiste. Co się zmieni?

Polacy od 8.11.2021 r. mogą składać wnioski o dowody osobiste z drugą cechą biometryczną.

03.11.2021 17:16