Przejdź do głównych treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do głównego menu
Facebook.com
X.com
Instagram.com
LinkedIn.com
Youtube.com
Ułatwienia dostępności
Zaloguj się
ZAWSZE WIADOMOŚCI
ZAWSZE ZDROWIE
ZAWSZE NA SYGNALE
ZAWSZE BIZNES I NIERUCHOMOŚCI
ZAWSZE GOSPODARKA MORSKA
ZAWSZE SPORT
ZAWSZE ZIELONE POMORZE
ZAWSZE POLITYKA
ZAWSZE NAUKA
ZAWSZE SAMORZĄDNOŚĆ
ZAWSZE OPINIE
ZAWSZE KULTURA
ZAWSZE TURYSTYKA
WIEDNO KASZËBË
GALERIE ZDJĘĆ
MATERIAŁY WIDEO
GAZETKI PROMOCYJNE
Pokaż pozostałe elementy menu
Reklama
Strona główna
Artykuły
Artykuły
Wybierz kategorię
Zawsze Wiadomości
Zawsze Najważniejsze
Zawsze Zdrowie
Zawsze Biznes i Nieruchomości
Zawsze Na Sygnale
Zawsze Gospodarka Morska
Zawsze Sport
Zawsze Samorządność
Zawsze Kultura
Zawsze Nauka
Zawsze Opinie
Zawsze Polityka
Zawsze Turystyka
Zawsze Zielone Pomorze
Zawsze Historia
Zawsze Ludzie
Zawsze Seniorzy
Zawsze Kraj/Świat
Zawsze Multimedia
Zawsze Podcasty
Apetyt na Pomorskie
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Wiedno Kaszëbë (Zawsze Kaszuby)
Powiśle i Żuławy
Kociewie
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Filtruj
Reset
Reklama
„Co to jest Niepodległość, teraz wiem już na pewno…”
Tczewianie w czwartek, 11 listopada uroczyście świętowali 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Ulice miasta były biało-czerwone. Zobacz zdjęcia!
13.11.2021 22:03
Kaszuby to Bieszczady i Mazury razem wzięte
Kaszuby zaczynają się morzem. Urzekają: niezwykłym bogactwem krajobrazów, nadmorskimi wydmami i plażami, jeziorami, wybujałymi wzgórzami morenowymi, urwistymi stokami, rozległymi lasami i łąkami, ale też unikatowymi w skali europejskiej budowlanymi zabytkami kultury, sztuki i techniki. Ludzie zakochani w tym regionie uważają, że Kaszuby to Bieszczady i Mazury razem wzięte. A kto raz tu zawita – często wraca.
13.11.2021 20:19
Klimatyczna odpowiedzialność biznesu. Jak ją wykrzesać?
Zielona transformacja dosięgnie nie tylko najbardziej energochłonny przemysł – swoje piętno będzie odciskała także na pozostałych, zdecydowanie mniej emisyjnych obszarach gospodarki. Wraz z narastającą presją – przede wszystkim sektora finansowego – przedsiębiorstwa nie będą miały alternatywy wobec azymutu proekologicznego. Dobrze jednak, by kierunek ten nie wynikał jedynie z przymusu, lecz także z faktycznych przekonań polskich liderów biznesowych. Jak je zbudować? Dlaczego nie powinniśmy nadmiernie piętnować greenwashingu? Jaki jest najskuteczniejszy sposób na komunikowanie społeczeństwu zmian klimatu?
13.11.2021 12:18
Reklama
Jak wygrać drugą wielką transformację?
Zrównoważona, zdrowa i silna gospodarka, prężnie działający sektor prywatny, rosnąca świadomość ekologiczno‑klimatyczna obywateli, wysokiej jakości kapitał ludzki – tymi określeniami można zdefiniować nie tylko globalnych liderów gospodarczych, lecz także Polskę. Gdy dodamy do tego fakt, że dziś, rozpoczynając wielką zieloną transformację, jesteśmy mądrzejsi o doświadczenia przemian ustrojowych sprzed 30 lat, okazuje się, że adaptacja Europejskiego Zielonego Ładu wcale nie musi być dla nas taka straszna, jak ją malują. Czy pomimo naszych mankamentów i zapóźnień, mamy potencjał, by ponownie odnieść sukces, który zadziwi świat?
13.11.2021 12:06
Zielona fala: wyniesie nas czy zatopi?
Zielona transformacja wpłynie na większość elementów naszego systemu społeczno-gospodarczego. Nie da się jej uniknąć, a sposób jej przeprowadzenia zdeterminuje naszą przyszłość na kolejne dziesięciolecia. Zmiana nieudolna, na zasadzie: „nie chcę, ale muszę”, będzie prowadzić do podważenia fundamentów gospodarczego sukcesu minionych 30 lat, nie oferując nic w zamian. Z kolei proaktywne, strategiczne, długofalowe podejście do tego procesu to olbrzymia, rzadko spotykana w naszej historii szansa na to, by dołączyć do wąskiego grona państw, które wyznaczają globalne trendy. To, który scenariusz wybierzemy, zależy od nas – sami zdecydujemy, czy zielona fala wyniesie nas, czy też zatopi.
13.11.2021 11:47
Uczennice z Żukowa i Kolbud laureatkami konkursu na najpiękniejszą pieśń o biskupie Konstantynie Dominiku
Wielkim sukcesem zakończył się wojewódzki konkurs na najpiękniejszą pieśń o biskupie Konstantynie Dominiku, który ogłoszony został przez Radę Naczelną Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego patronem roku 2021. Uczestnicy konkursu musieli przygotować nagranie wokalne pieśni o tytule „Rozsewac miłotã” wraz z realizacją materiału filmowego. Mimo że nie było to łatwe zadanie, bo pieśń wymaga dużych umiejętności wokalnych, to napłynęło aż kilkadziesiąt prac. Było to miłym zaskoczeniem dla organizatorów przedsięwzięcia. W swoich kategoriach trzecie miejsa wywalczyły Julita Obrycka, uczennica klasy 4d Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kolbudach oraz Lidia Szałkowska, uczennica klasy 2c Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie
13.11.2021 11:28
Reklama
Nareszcie będzie porządny remont „berlinki”! Nowa nawierzchnia drogi krajowej 22 od Chojnic w stronę Starogardu Gdańskiego
Droga krajowa 22 od końca obwodnicy Chojnic w stronę Czerska doczeka się w końcu porządnego remontu. To nie jedyna dobra wiadomość dla kierowców poruszających się trasą w kierunku Starogardu Gdańskiego, gdyż rozpoczynają się prace nad projektem budowlanym dla odcinka z Czarnej Wody do Zblewa.
13.11.2021 11:00
Tak wygląda nowoczesny superjacht z gdańskiej stoczni. Zobacz zdjęcia!
Stocznia Sunreef Yachts z Gdańska zaprezentowała superjacht. 100 Sunreef Power, bo taką nazwę nosi katamaran, jest nowoczesny i luksusowy. Wnętrza zaprojektowane na życzenie właściciela robią wrażenie. Aż trudno uwierzyć, że takie jednostki powstają na Pomorzu. A jednak! Zobaczcie zdjęcia.
12.11.2021 17:42
Nagroda ESPO 2021 dla Portu Gdańsk!
Port Gdańsk otrzymał nagrodę ESPO 2021. To wyróżnienie przyznawane przez European Sea Ports Organisation najlepszym projektom realizowanym przez porty morskie, które przyczyniają się do integracji lokalnej społeczności. Gdański port został nagrodzony za działania na rzecz mieszkańców dzielnic Stogi i Nowy Port, oraz za pomoc podczas pandemii koronawirusa.
12.11.2021 17:19
Reklama
Podwodni archeolodzy szukali w Bałtyku zatopionych zabytków
Morze Bałtyckie kryje wiele tajemnic. Jedną z nich są zatopione lasy i torfowiska z epoki kamienia odnalezione w wodach Zatoki Puckiej w okolicach Rzucewa. Podwodni archeolodzy z Narodowego Muzeum Morskiego podczas ostatniej wyprawy chcieli sprawdzić, czy podwodny krajobraz kryje zabytki związane z działalnością człowieka.
12.11.2021 17:02
W pomorskich szpitalach zabrakło łóżek dla pacjentów z COVID-19!
Oficjalne dane o liczbie nowych zachorowań nie odzwierciedlają dramatycznej sytuacji w Polsce, w tym także na Pomorzu, co potwierdził rzecznik Ministerstwa Zdrowia. W czwartek, 11.11.2021 r. zabrakło w naszym województwie miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Kilka osób trzeba było przetransportować do szpitali w województwie warmińsko-mazurskim.
12.11.2021 16:15
Amerykanin i Norweg w hokejowej drużynie z Oliwy
Oliwa Hockey Team to drużyna istniejąca już od kilkunastu lat i dobrze wpisująca się w klimat oraz zapotrzebowanie na hokej w Trójmieście. Ma w swoim składzie ciekawych zawodników. Nie tylko z Polski.
12.11.2021 15:56
poprzednia
1591
1592
1593
1594
1595
następna
Reklama
Reklama
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
O krok od tragedii we Wrzeszczu! "Urażony" motocyklista zajechał mu drogę [FILM]
Wypadek na autrostradzie A1! Trasa w stronę Gdańska zablokowana
Karambol na A1! Dziewięć osób rannych, zablokowana trasa w kierunku Gdańska
Reklama
POLECANE ARTYKUŁY
Długi weekend na drogach Trójmiasta. Pijani, po narkotykach i z sądowymi zakazami
Gdańsk: Od środy zmiany na al. Armii Krajowej. Lewy pas zostanie zamknięty
Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski zwolniony dyscyplinarnie z gdyńskiego Urzędu Miasta!