nóż, morderstwo

Awantura w hostelu w Kokoszkach. W ruch poszedł nóż

Iście międzynarodowa awantura wybuchła w jednym z hosteli na Kokoszkach w Gdańsku. Obywatel Gruzji znieważył obywatelkę Mołdawii, zaś jej rodaka, który stanął w obronie znajomej, zaatakował nożem. Sprawca dopuścił się przestępstw o charakterze chuligańskim, do sądu wpłynął już wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Piotr
Piesik
19.09.2023 / 13:50

Awantura w hostelu w Kokoszkach. W ruch poszedł nóż

Wszystko działo się w ostatnią niedzielę - już po północy do policji trafiło zawiadomienie o awanturze w jednym z hosteli na gdańskich Kokoszkach. Pierwsze informacje mówiły o znieważeniu przez obywatela Gruzji młodej kobiety z Mołdawii. Kiedy jej rodak stanął w obronie, został zaatakowany przez Gruzina nożem, po czym sprawca uciekł.

Na miejsce natychmiast wysłano patrol. Funkcjonariusze udzielili poszkodowanemu 22-latkowi pierwszej pomocy przedmedycznej i zatamowali krwotok, po czym mężczyzną zajęli się ratownicy medyczni, przewożąc go do szpitala. Ruszyły poszukiwania sprawcy - na ul. Kartuskiej prowadzący przeszukanie terenu policjanci spostrzegli mężczyznę przypominającego krewkiego Gruzina. To rzeczywiście był on. 28-letni przybysz z Kaukazu został zatrzymany.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zaatakował mężczyznę nożem. Pokłócili się o kobietę

W trakcie dochodzenia ustalono, że poszkodowany Mołdawianin doznał obrażeń ciała trwających powyżej 7 dni, zaś w trakcie zdarzenia był narażony na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. Sprawcy przedstawiono zarzuty uszkodzenia ciała i znieważenia. Przestępstwa miały charakter chuligański, co będzie mieć wpływ na podwyższenie kary zasądzonej wobec podejrzanego. Do sądu wpłynął już wniosek o tymczasowe aresztowanie 28-latka.

Za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu grozi do 5 lat więzienia. Za znieważenie - kara grzywny lub kara ograniczenia wolności.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze