Gdzie nie będzie ciepłej wody w Gdańsku? GPEC zapowiada przerwy w dostawie

Na początek przyszłego tygodnia, w Gdańsku planowane są przerwy w dostawach wody w związku z przyłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej Portu Czystej Energii. Gdzie możemy spodziewać się przerw? Utrudnienia dotyczą kilkudzisięciu ulic.
Patrycja
Lniska
7.09.2023 / 15:40

Gdańsk bez ciepłej wody. Przerwy w dostawie

W nocy z poniedziałku na wtorek (11/12 września) rozpocznie się przerwa w dostawach ciepłej wody. Do miejskiej sieci ciepłowniczej Portu Czystej Energii, czyli miejskiej elektrociepłowni zasilanej odpadami komunalnymi zostanie wpięte nowe źródło.

- Termin przerwy został wybrany, by w jak najmniejszym stopniu wpłynąć na komfort mieszkańców. Dzieje się to nie tylko w korzystnych warunkach pogodowych przed sezonem zimowym, ale wszystkie prace technologiczne zostały skumulowane tak, aby nie mnożyć lub wydłużać przerw dla mieszkańców. Liczymy na wyrozumiałość i przepraszamy za wszelkie utrudnienia – mówi Jadwiga Grabowska, rzeczniczka prasowa GPEC.

ZOBACZ TEŻ: Prawie cała Morena bez ciepłej wody! To ponad 1000 budynków

Przerwa w dostawie ciepłej wody ma objąć:

  • Wzgórze Mickiewicza oraz Orunia, Św. Wojciech i Lipce – przerwa około 24 h
  • Ujeścisko, Łostowice, Chełm, Jasień i Piecki Migowo – przerwa około 60 h

Gdzie w Gdańsku nie będzie wody?

Szczegółowy wykaz ulic, które obejmie przerwa w dostawie ciepłej wody można sprawdzić na stronie GPEC: https://grupagpec.pl/przerwy-w-dostawie

Obecnie trwają prace nad przyłączeniem Portu Czystej Energii do sieci ciepłowniczej GPEC, a na ukończeniu jest także budowa stacji podnoszenia ciśnień przy ul. Havla. Planowo produkcja ciepła przez Port Czystej Energii ma rozpocząć się w 2024 roku, po zakończeniu testów technologicznych oraz otrzymaniu niezbędnych zgód i koncesji.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze