prawo jazdy, kur,s egzamin

Chojnice: Chciał zdawać na prawko, ale nie zdążył... wytrzeźwieć

Prawie pół promila alkoholu miał we krwi 31-latek, który stawił się w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Chojnicach na egzamin na prawo jazdy. Dzięki reakcji egzaminatorki nie wyjechał on na szczęście z ośrodka.
Olek
Knitter
1.09.2023 / 11:37

Chojnice: Na egzamin na prawo jazdy przyszedł pijany

W piątek, 1 września na egzamin na prawo jazdy stawił się 31-letni mężczyzna. Jednak jak się okazało, nie zdążył go rozpocząć, gdyż egzaminatorka wyczuła od niego woń alkoholu i poinformowała o tym policję. Funkcjonariusze po przyjeździe do ośrodka i zbadaniu mężczyzny potwierdzili jej przypuszczenia.

- Skierowani na miejsce policjanci poddali kursanta badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że przypuszczenia egzaminatorki potwierdziły się, kursant miał w organizmie blisko pół promila alkoholu. 31-latek przyznał się policjantom, że dzień wcześniej wypił kilka butelek piwa. Rano wydawało mu się, że jest trzeźwy i może uczestniczyć w egzaminie państwowym na prawo jazdy. Dzięki szybkiej reakcji egzaminatorki 31- latek nie zdążył rozpocząć jazdy – informują chojniccy policjanci.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gdańszczanin na podwójnym gazie zdawał egzamin na prawo jazdy

Przypominamy, iż prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Dlatego jeśli mamy podejrzenie kierowania pojazdem przez nietrzeźwą osobę, nie wahajmy się zadzwonić na policję, tak jak w tym przypadku zrobiła to egzaminatorka – dodają policjanci.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze