Policja wodna | źródło: Policja.pl

Policja wodna | źródło: Policja.pl

Ciało 51-letniego turysty wyłowione w Jastrzębiej Górze

W nocy i rankiem w piątek 30 grudnia 2022 roku trwała akcja poszukiwań 51-letniego turysty, który odłączył się od bliskich na spacerze na plaży w Jastrzębiej Górze. Niestety jego dryfujące ciało zostało wyłowione z wody. Sprawę wyjaśnia policja oraz prokuratura.
Jacek
Wierciński
30.12.2022 / 13:57

Zgłoszenie dotyczące zaginięcia 51-letniego mężczyzny, który z bliskimi spacerował w okolicach plaży w Jastrzębiej Górze, trafiło do policjantów 30 grudnia 2022 roku około godziny 1 w nocy. Rodzina turysty miała tego wieczora zorientować się, że odłączył się on od grupy i zniknął, a po bezskutecznych poszukiwaniach na własną rękę zgłosić się do funkcjonariuszy.

– Niezwłocznie skierowaliśmy na miejsce maksymalną dostępną liczbę policjantów, uruchomiliśmy alarm poszukiwawczy na poziomie pierwszym. Do poszukiwań skierowany został również dron, Ochotnicza Straż Pożarna oraz grupa poszukiwawcza. Trwały one do około godziny 10 rano, kiedy jeden ze spacerowiczów poinformował nas o tym, że w wodzie dostrzegł dryfujące ciało – relacjonuje kom. Monika Bradtke, pełniąca obowiązki oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Pucku, potwierdzając informację podaną przez Radio Gdańsk.

Zobacz: Gdynia: Wyrok za połamany kręgosłup po pęknięciu liny przy skoku na bungee

Jak wskazuje – wyciągnięte z wody ciało okazało się zwłokami zaginionego 51-latka. W czynnościach na miejscu ujawnienia ciała uczestniczył prokurator, biegły lekarz oraz grupa dochodzeniowo-śledcza.

Okoliczności śmierci mężczyzny badane będą w postępowaniu, a przyczynę śmierci pozwoli ustalić sekcja zwłok.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze