dziecko, ręka

Noworodek z raną ciętą szyi. Zarzuty dla młodego mężczyzny

Trwa śledztwo w sprawie noworodka, który z raną ciętą szyi trafił do szpitala w Chojnicach. Jego matka ma zaledwie 14 lat, natomiast do obcowania seksualnego z nią przyznał się 19-letni mężczyzna. Prokuratura przedstawiła mu zarzuty, zagrożone karą nawet do 12 lat więzienia.
Piotr
Piesik
29.09.2022 / 13:58

Dziecko urodziło się w domu, natomiast jego zaledwie 14-letnia matka pojawiła się z noworodkiem w szpitalu w Chojnicach. Ponieważ na szyi dziecka była rana cięta, maluch otrzymał natychmiast pomoc lekarską, obecnie przebywa w Klinice Chirurgii Dziecięcej w Gdańsku. Za sprawą wieku matki jej sprawą zajął się sąd rodzinny i nieletnich. Postępowanie prowadzi też Prokuratura Rejonowa w Człuchowie. W jego trakcie pojawił się wątek osoby, która obcowała seksualnie z matką noworodka.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nieletnia urodziła dziecko w domu w gminie Przechlewo. Noworodek trafił do szpitala z raną ciętą szyi!

- W toku postępowania ustalono, że 19-letni mężczyzna miał obcować seksualnie z małoletnią dziewczyną, która urodziła dziecko. Mężczyźnie temu przedstawiony został zarzut popełnienia przestępstwa z art. 200 par. 1 kodeksu karnego - informuje Mariusz Radomski, prokurator rejonowy w Człuchowie. - Ten 19-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa, złożył wyjaśnienia. Zastosowane zostały wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego.

Prokurator nie ujawnił żadnych bliższych szczegółów dochodzenia z uwagi na jego wciąż początkowy etap oraz dobro dalszego śledztwa. 

Mariusz Radomski
prokurator rejonowy w Człuchowie

W toku postępowania ustalono, że 19-letni mężczyzna miał obcować seksualnie z małoletnią dziewczyną, która urodziła dziecko.

Jak mówi art. 200 par. 1 kodeksu karnego: Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze