stadion w Człuchowie

Nowy stadion w Człuchowie

Stadion w Człuchowie jak nowy. Teraz można też biegać i skakać

Miasto Człuchów kończy duży remont stadionu sportowego. – Obiekt spełnia wszystkie wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, i jest to jeden z nielicznych takich obiektów na terenie województwa pomorskiego. Teraz mogą odbywać się u nas mistrzostwa województwa, ale i mistrzostwa Polski – mówi Ryszard Szybajło, burmistrz Człuchowa.
Olek
Knitter
29.10.2022 / 08:00

Miesiąc przed czasem zakończy się remont stadionu miejskiego w Człuchowie, który będzie już nie tylko piłkarski, ale również lekkoatletyczny.

Stadion w Człuchowie po gruntownym remoncie. Na Pomorzu jest tylko kilka takich obiektów

Jak informują w człuchowskim urzędzie, przystosowanie dotychczasowego stadionu piłkarskiego do nowej funkcji wymagało jego gruntownej przebudowy. W miejsce dotychczasowych żużlowych bieżni powstały nowe, z nawierzchni poliuretanowej.

Są też:

  • skocznie do skoków w dal, wzwyż i o tyczce,
  • a także stanowiska do rzutu młotem, dyskiem oraz oszczepem.

Jest także pole do pchnięcia kulą.

PRZECZYTAJ TEŻ: Stadion w Człuchowie będzie jak nowy

– Obiekt został zbudowany tak, aby spełniał wszystkie wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jest to jeden z nielicznych takich obiektów na terenie województwa pomorskiego. Tutaj mogą się teraz odbywać mistrzostwa województwa, ale też i mistrzostwa Polski – mówi Ryszard Szybajło, burmistrz Człuchowa.

Prace na stadionie właśnie się kończą.

– Do wykonania pozostały już tylko roboty związane m.in. z zagospodarowaniem terenu wokół bieżni, oraz utwardzenie terenu przy budynku szatniowym. Dodatkowo montowane będą jeszcze trybuny dla publiczności – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

PRZECZYTAJ TEŻ: Rozbudowa stadionu w Stężycy? Radni tego nie chcą!

Stadion ma być ogólnodostępny dla wszystkich, którzy chcą uprawiać sport. Korzystać z niego będą mogły szkoły, uczestnicy obozów sportowych i inne grupy zorganizowane. Człuchów będzie też mógł być gospodarzem ważnych imprez sportowych.

Przebudowa stadionu kosztowała 5,3 mln zł, z czego 1,7 mln zł to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze