Fot. MBP Tczew

Dobre Warsztaty komputerowe dla dzieci z Ukrainy w bibliotece w Tczewie

Igor Wasiewicz-Pawlaczyk, Dobre Warsztaty oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zorganizowały warsztaty komputerowe dla dzieci z Ukrainy z tego, co łączy młodzież we wszystkich językach świata, czyli z minecrafta. Bariera językowa przestała istnieć, wszyscy uczestnicy dobrze się bawili.
Krystyna
Paszkowska
24.03.2022 / 18:54

W bibliotece miejskiej na Czyżykowie odbyły się warsztaty komputerowe dla dzieci z Ukrainy z tego, co łączy młodzież we wszystkich językach świata, czyli z minecrafta! Było co nieco o tworzeniu obiektów i posługiwaniu się w grze nowymi komendami, których wcześniej uczestnicy warsztatów nie znali. Kilka minut objaśniania i przykładów wystarczyły, by na ekranach laptopów zaczęły pojawiać się coraz to nowe budowle i konstrukcje, wymyślone przez dzieci i młodzież.

Okazuje się, że bariera językowa nie istnieje, wszyscy uczestnicy dobrze się bawili - jednocześnie się przy tym ucząc.
- Za pomoc i wolontariackie, bezpłatne zajęcia dziękujemy Igorowi Wasiewiczowi-Pawlaczykowi oraz Dobrym Warsztatom – mówi Krzysztof Korda, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. - Pierwszym pytaniem dzieci po zakończeniu było "a kiedy kolejne spotkanie", co jest chyba najlepszym podsumowaniem i rekomendacją.

Tczewska książnica zachęca mieszkańców Tczewa, którzy goszczą rodziny z Ukrainy, by przyprowadzili dzieci i zachęcili młodzież do korzystania z zajęć dla nich organizowanych. Odbywają się one w bibliotekach we wtorki na Nowym Mieście, w środy na Czyżykowie, w czwartki na Suchostrzygach. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 12.30.

Biblioteka zaprasza też dzieci i młodzież z Ukrainy codziennie do siebie - jest tam możliwość nieodpłatnego korzystania z komputerów, WI-FI, gier na konsolach Xbox, Play Station w filiach bibliotecznych:

  • Suchostrzygi, ul. Jagiełły 8, poniedziałek - piątek w godzinach od 10 do 18, w soboty od godziny 8 do 15
  • Czyżykowo, ul. Konarskiego 15, poniedziałek - piątek w godzinach od 10 do 18, w soboty od godziny 8 do 15

Szczegółowe informacje o ofercie biblioteki dla mieszkających w Tczewie gości z Ukrainy, dostępne są na stronie internetowej: https://mbp.tczew.pl/ukraina/

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze