(Fot. Marcin Gadomski)

Dominik Piła zagra
w Lechii, Łukasz Zjawiński idzie do Sandecji

Lechia Gdańsk pozyskała nowego piłkarza. Dominik Piła zagra w biało-zielonych barwach od 1 lipca 2022 roku. Do tej występował w I-ligowym klubie Chrobry Głogów. Do Sandecji Nowy Sącz natomiast został wypożyczony z Lechii Łukasz Zjawiński.
Adam
Mauks
4.01.2022 / 10:25

To wypożyczenie to sposób na odchudzenie kadry Lechii, o którym jeszcze przed końcem roku mówił trener Tomasz Kaczmarek. Dla Łukasza Zjawińskiego, którego Lechia pozyskała ze Stali Mielec, jest to szansa na regularną grę, o którą trudno mu będzie w gdańskiej drużynie.

Jest też ruch w drugą stronę. Do Gdańska przejdzie młody zawodnik z Chrobrego Głogów – Dominik Piła, ale do dyspozycji trenera Kaczmarka będzie dopiero od 1 lipca.

– Jestem bardzo szczęśliwy, zarówno z tego, że wyjaśniła się już moja przyszłość i wiem, gdzie będę grał od nowego sezonu. Lechia jest najlepszym miejscem do mojego dalszego rozwoju, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Duże wrażenie zrobili na mnie organizacja klubu, ludzie, których poznałem, ale też ogromna determinacja Lechii, abym trafił właśnie do Gdańska. To dla mnie miłe i bardzo duże wyróżnienie za ciężką pracę na boisku. Miałem już okazję poznać się z trenerem Tomaszem Kaczmarkiem i porozmawiać o tym, jaką rolę przewiduje dla mnie w swojej drużynie. Jestem mocno podekscytowany i nie mogę już się doczekać rozpoczęcia tej współpracy – powiedział zawodnik w rozmowie z przedstawicielem oficjalnej strony klubowej lechia.pl.

Urodzony 6 maja 2001 roku pomocnik Dominik Piła jest uznawany za jednego z najlepszych młodzieżowców grających w Fortunie I lidze. To także młodzieżowy reprezentant Polski do lat 20. W wygranym przez Polskę meczu z Niemcami 5:1, Piła zdobył dwie bramki.

Dominik Piła
                                     Dominik Piła jest młodzieżowym reprezentantem Polski (Fot. lechia.pl)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze